Популярне

Материнський інстинкт чи кар’єрні амбіції: чому українки завчасно виходять з декрету

Дві треті українок виходять з декретної відпустки раніше відведеного терміну. За даними Міжнародного кадрового порталу hh.ua, головними причинами такого рішення називають бажання покращити матеріальне становище сім’ї, а також страх втратити кваліфікацію і стати незатребуваною на ринку праці.

Половина опитаних відмітили, що роботодавці упереджено ставляться до жінок з маленькими дітьми.
Тривалість декретної відпустки більшості українок не перевищує двох років. Не дивлячись на те, що закон дає можливість знаходитись у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, лише третина з них реалізує це право в повній мірі. Решта виходять на роботу раніше відведеного терміну. Зокрема, кожна третя українка займалась вихованням малюка з відривом від роботи протягом двох років, кожна п’ята – від півроку до року. Одна з десяти молодих мам дозволила собі кар’єрний тайм-аут тривалістю від 4 до 6 місяців. І ще 7% вийшли на роботу вже через декілька місяців після народження дитини.

Більшість жінок виходять з декрету раніше відведеного терміну, бажаючи покращити матеріальний стан сім’ї. Про це заявили двоє з п’яти опитаних. Кожна четверта пояснює свій вибір страхом втратити кваліфікацію і через кілька років стати незатребуваною на ринку праці, а кожна п’ята – втомою від домашніх турбот і щоденної рутини.
Кожна шоста вийшла з декрету раніше, оскільки хотіла професійного розвитку і самореалізації. А кожна восьма забажала бути фінансово незалежною від чоловіка і батьків. Практично кожна десята молода мама причиною передчасного виходу з декрету назвала бажання повернути колишнє коло спілкування – клієнтів та колег. Проте лише дві зі ста опитаних повернулись в штат за запрошенням попереднього роботодавця.

Як показало опитування, більшість жінок (84%) зазнавали труднощів з працевлаштуванням після виходу з декретної відпустки. Зокрема, половина відмітили, що роботодавці упереджено ставляться до жінок з маленькими дітьми. У кожної п’ятої складнощі були пов’язані з втратою колишніх навичок, їх невідповідністю вимогам ринку. 8% відповіли, що їм було складно поєднувати виховання дитини та пошук роботи. І стільком же не вистачало впевненості у собі. Головною перешкодою для подальшого кар’єрного розвитку вони назвали страх не впоратись з новими обов’язками.
 

 

Міжнародний кадровий порталHeadHunter Україна
Всі статті автора

Бізнес

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією