Популярне

Що треба зробити перед співбесідою

Співбесіда пройде успішно і без зайвих хвилювань, якщо присвятити трохи часу підготовці. Поради експертів Міжнародного кадрового порталу hh.ua допоможуть вам у цьому.

1. Вивчіть компанію, у яку йдете
Чим займається організація: що приносить основний дохід, які в неї основні проекти/продукти, з ким вона конкурує і яку частку ринку охоплює. Почитайте новини і перегляньте соціальні мережі компанії, щоб бути в курсі останніх подій. Перевірте, чи не було скорочень у департаменті, куди ви влаштовуєтесь. Подивіться інші оголошення цього роботодавця на сайті з вакансіями: це допоможе визначити рівень зарплат, якщо компанія їх зазначає.

2. Вирішіть для себе особисто питання про зарплату
Твердо вирішіть, яку зарплату ви хочете і на який мінімум готові погодитися. Мінімум у кожного свій, але ми рекомендуємо обов’язково врахувати при його підрахунку всі регулярні обов’язкові платежі й побутові витрати. На співбесіді ця цифра може лише підвищитися, якщо з’ясується, що від вас очікують виконання додаткових обов’язків, — але ніяк не зменшитись. Інакше задоволення від роботи ви навряд чи будете отримувати.

3. Проведіть репетицію самопрезентації
Якщо ви знаєте, що вам складно презентувати себе, — репетируйте. Найкраще зробити так: складіть список ваших навичок, які будуть найбільш корисними для цієї вакансії. Це ваші козирі. Структуруйте їх у хронологічному порядку, щоб розповісти про місця роботи, де ви отримали зазначені навички. Розповідь повинна бути достатньо короткою, не довшою ніж дві хвилини. І вона повинна презентувати вас як кандидата, який принесе максимальну користь компанії. Прорепетируйте відповідь перед дзеркалом або перед близькими, якщо не впевнені в собі.

4. Перевірте адресу і маршрут
Щоб не витрачати на це час у день співбесіди, напередодні перевірте ще раз адресу компанії. Зазвичай її надсилає HR-менеджер разом із запрошенням на розмову. Подивіться, як дістатися за потрібною адресою, побудуйте маршрут і закладіть час із запасом. Що попросив узяти з собою рекрутер? Найчастіше потрібен паспорт, щоб отримати перепустку на прохідній. Якщо необхідно взяти із собою диплом, резюме або ще щось — зберіть усе напередодні, складіть в одну папку й покладіть у сумку.

5. Підготуйте одяг
Щоб узагалі не хвилюватися про це у день співбесіди, виберіть зручний одяг заздалегідь. Не варто одягати презентабельну річ, якщо вона коле й тисне, інакше на співбесіді ви будете думати про тугий пояс, а не про запитання інтерв’юера. Переконайтесь напередодні, що речі чисті й непом’яті.

6. Придумайте запитання
Складіть список запитань, які хочете поставити HR-менеджеру. Про зарплату, умови, час роботи, попереднього співробітника на посаді, безпосереднього керівника або про моменти, які вас особливо зацікавили в оголошенні про вакансію. Запишіть ці запитання у блокнот або на аркуш паперу. На співбесіді сміливо дістаньте його і запитуйте просто за списком. Під час інтерв’ю у вас можуть виникнути додаткові запитання. Обов’язково озвучуйте їх, це покаже вашу зацікавленість і уважність.

7. Поїжте!
У розпал зустрічі може підло забурчати в животі. Якщо ви легко піддаєтесь емоціям і точно знаєте, що на співбесіді будете сильно хвилюватися, випийте таблетку заспокійливого. Але лише якщо ви вже пробували його раніше — інакше є ризик, що новий препарат виявиться надто сильним і викличе не спокій і розслаблення, а легку загальмованість.

Потрапити на співбесіду допоможе правильно складене резюме. Для тих, хто сумнівається у своїх силах або не впевнений, що вигідно описав свій досвід і навички, є матеріал від hh.ua «Слова і фрази, які зроблять резюме значно кращим».
 


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.