Популярне

Малі іноземні інвестиції в Україні та причини цього

 Основною глобальною причиною, чому наша країна не розвивається є малий обсяг іноземних інвестицій в державі. За рейтингом інвестиційної привабливості Україна станом на кінець 2016 року посіла 130 місце (це на 41 позицію нижче ніж у 2015 році). Цей показник в теорії будується під впливом ВВП країни, проведенні реформ у державі та ведення бойових дій на території України протягом останніх років.

 Проте, кореспондент із Forbs поспілкувавшись із інвесторами різних країн (Франції, Німеччини, Польщі) отримав зовсім інші причини, чому вони не бачать перспективи інвестувати свої кошти на території України. Основними негативними факторами виявилися зовсім інші причини ніж ті, які загальновідомі в теорії. Перш за все їх зупиняє проблема захисту права власності. На жаль, для іноземних компаній, які відкривають бізнес на Україні не має ніяких подальших гарантій їхнього захисту права власності. Це відбиває з під ніг ґрунт, та не дає ніякої стабільності для майбутнього. Ще одним негативним фактором впливу на привабливість іноземного інвестування в нашій країні є дозвіл на тимчасове перебування в Україні. Він потрібен як інвесторам так і їхнім представникам. Проте такий документ діє протягом року і його потрібно постійно поновлювати, що завдає багато клопоту та не дає гарантій про вільне пересування між країнами через рік. Не пройшла повз увагу висока забюрократизованість у нашій країні. У ХХІ столітті в час великої конкуренції це є досить глобальна причина для інвесторів, адже для того щоб отримати документи потрібно витратити велику кількість часу. У список негативних факторів для інвестування іноземцями в Україні ввійшов навіть низький рівень знань іноземних мов, що сповільнює робочий процес.
Якщо проаналізувати усі причини, чому іноземні інвестори не хочуть залучати свої кошти в нашу країну, то ми побачимо, що всі вони вирішуються легко і залежать від нас та нашої політики.

Марійка Міньковська
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.