Популярне

Особиста ефективність та принципи її формування!

 Особиста ефективність - це вміння досягати максимально можливої кількості поставлених цілей у всіх сферах без шкоди особистісним ресурсів (час, здоров’я, сім’я), забезпечуючи при цьому стабільний розвиток і самого себе і місця вашої фірми, де ви працюєте. Проте досить рідко можна віднайти такий баланс, щоб приділяти велику кількість часу для виконання роботи і одночасну не шкодити своєму здоров’ю та зберігати сімейні цінності.

 Для того, щоб мати змогу бути ефективним вам потрібно правильно ставити перед собою мету; весь час підвищувати свої професійні навички та знання; займатися тим, що ви по-справжньому любите; отримувати позитивні емоції від спілкування; виробити свій ритм життя та прислухатися до свого тіла.  У цьому вам допоможуть 12 наступних принципів:
1. Принцип "щоранку з’їдайте жабу"- хороший не лише для розвитку вашої ефективності, а й для загартування характеру. Адже під жабою мається на увазі справа, яку ви не хочете виконувати. Проте її варто зробити в першу чергу, щоб вона не висіла у вас над головою протягом усього дня.
2. Принцип занотовуванння - дасть вам можливість постійного контролю та організованості. Занотовуючи собі усі думки, справи, завдання та цілі ви зможете контролювати ваше життя та його усі події.
3. Тактика "нарізування салямі"- усі великі завдання діліть на менші і виконуйте.
4. Робочий стіл - не "поле бою". Це хороший принцип, який впливає на вашу особисту ефективність, адже робоче місце повинне бути легким і не гнітючим.
5. Терпіння і контроль емоцій само по собі зможе вберегти вас від стресу та хвилювання тим самим підвищити ефективну працездатність вашу.
6. Позитивний підхід до справ завжди повинен бути, адже гарно настроєний підхід це вже запорука успіху.
7. Формування великих завдань блоками зможе вам значно скоротити витрати часу на їхнє виконання.
8. Делегування повноважень також має місце у забезпеченні особистої ефективності. Адже існує безліч завдань, які варто передати для виконання іншим.
9. Уміння сказати "ні" дається не всім легко, проте його варто використовувати у багатьох випадках, для забезпечення вашої ефективності.
10. Принцип Паретто полягає у тому, що ваших 20% усіх зусиль дає 80% усіх результатів і навпаки - 80% зусиль - 20% результату. Про це завжди потрібно пам’ятати.
11. Ваш рівень працездатності повинен відповідати вашим можливостям.
12. Останнім принципом для забезпечення особистої ефективності є знання в обличчя викрадачів вашого часу. Інтернет, соціальні мережі, телефонні розмови - все це забирає у вас час, тому варто їх контролювати.

Марійка Міньковська
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…