Популярне

Ринок «хмарних» технологій

Під «хмарними» технологіями ми розуміємо можливість розміщувати та обробляти данні на віддалених серверах, що дозволяє економити значну кількість ресурсів. 

Вперше світ відкрив для себе таке поняття як «хмарні» технології ще у 2006 році. Найбільші ІТ-корпорації у світі, такі як IBM, Google та Microsoft зайнялися їхньою розробкою та впровадженням у користування для своїх клієнтських баз. З часом цей ринок набрав масових оборотів, та виник так званий «хмарний» тренд, який проник не лише у бізнес сфери, але й у повсякденне життя простих інтернет-користувачів. «Хмарні» сервіси стосуються майже усіх не залежно від виду діяльності. До них відносяться і електронна пошта, і акаунти, і соціальні мережі. В Україні таке проникнення Інтернету досягло 66%, тобто майже 2/3 частини населення працюють із «хмарами». Що ж це таке «хмари»?
На даний час «хмари» - це все те, що є для нас доступно через мережу Інтернет (сервіси зберігання даних, інтернет-телефонія, онлайн-програми). Проте, переваги «хмар» полягають у тому, що користувач, маючи доступ до Інтернету, буде мати і доступ до усієї інформації у будь-якому місці та у будь-який час. Це досить хороша можливість у бізнесі, яка дозволяє скоротити витрати та оптимізувати більш ефективне використання ІТ-інфраструктури. Що ж стосується надійності таких «хмар», то у світі існує визнаний стандарт сертифікації дата-центрів ТІА-942, який поділяє їх на 4 рівні надійності (Тier I, Тier II, Тier III та Тier IV). В нашій країні найвищого рівня надійності сертифікованого дата-центру, на жаль, ще немає. Проте, на 2017 рік прогнозується новий сплеск розвитку для «хмар», потреба у них стане вищою, відповідно буде попит буде пропозиція.
 

Марійка Міньковська
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.