Популярне

Як зрозуміти, що час звільнятися?

Кожен може знаходити в своїй роботі безліч «плюсів» і «мінусів». Бувають періоди абсолютного щастя й задоволеності, а трапляються етапи, коли все навпаки. Але як вчасно зрозуміти, що настала не «чорна» смуга в кар’єрі, а просто прийшов час приймати кардинальні рішення і шукати щось нове, щось краще?

Якщо ви не бачите нічого нового в своїх задачах і не навчаєтесь новому. Якою не була б причина, не дозволяйте собі зупинятися, намагайтеся рухатися в обраному напрямку. І якщо для цього слід змінити місце роботи — робіть це без роздумів. Адже довго сидячи на одному і тому ж місці, виконуючи одні й ті ж доручення, ви втрачаєте можливість розвиватися як професіонал, рости й удосконалювати навички.
Мотивація є важливою якістю вашої роботи. Задумайтесь, якщо кожного разу, коли йдете на роботу, не розумієте, для чого ви це робите. Усе не так: офіс не влаштовує, з керівництвом не вдається знайти спільної мови, колектив не дружний, задачі набридли. У цьому випадку навіть гроші є слабким мотиватором, щоб займатися тим, що не до душі. Не витрачайте час на роботу, яка не приносить вам задоволення, у якій ви не бачите нічого цікавого або корисного для себе.
Досить важливим фактором є емоційний клімат у колективі. Коли довкола одні плітки, конфлікти, суперечки і регулярно виникають скандали, це не може позитивно впливати на продуктивність роботи співробітників. Якщо ви відчуваєте, що довкола панує недоброзичлива атмосфера, а ви весь час перебуваєте в напруженні, не бійтеся змінити те коло спілкування, де вам необхідно знаходитися щодня по вісім годин. Пожалійте свою нервову систему і збережіть високі моральні принципи.
Часто роботодавець не готовий платити ті гроші, на які співробітник заслуговує, перевиконуючи план і допомагаючи колегам у інших проектах. Нерідко співробітник виявляє ініціативу, намагається вчасно виконувати свої задачі, бере додаткові завдання, не відмовляється від понаднормової роботи, але не може добитися бажаного рівня оплати праці. Не витрачайте час і зусилля на роботу в тій компанії, де керівництво не хоче гідно оцінити вас. Шукайте те місце, де ви зможете не просто працювати багато, але й отримувати винагороду за працю понад норму.
Життя — це не тільки робота, вирішення ділових задач або виконання KPI’s. Ще є сім’я, рідні, друзі, які потребують вас. Не забувайте приділяти час вашим рідним людям, будьте поруч із тими, кого любите, якомога більше, адже життя швидкоплинне. Витрачайте енергію на улюблені заняття, хобі, захоплення, поїздки. Це принесе вам задоволення, подарує позитивні емоції та, можливо, допоможе в побудові успішної кар’єри. Як хобі допоможе кар’єрі?
Якщо ви останнім часом гірше виглядаєте, часто спостерігаєте стан апатії, незадоволеність, якщо не хочеться дивитися на себе в дзеркало, подумайте — чи займаєтесь ви тим, чого насправді прагнете. Рано чи пізно обурення і пригніченість, крім душевних страждань, відіб’ються і на зовнішньому вигляді: сум додасть обличчю зайвих літ, відсутність посмішки зробить вас похмурим і непривітним, а очі не будуть світитися, як раніше.
Усе у ваших руках. Як би там не було, ми самі несемо відповідальність за своє життя. Звісно, можна звинувачувати державу за безробіття, недобросовісного роботодавця — за важку працю і низьку зарплату, колег — за цькування і плітки, але… Якщо хочеться жити краще, треба вжити заходів і діяти, вийти із зони комфорту, перестати скаржитися і почати працювати над собою. Професіонал своєї справи, мотивована, соціально активна людина, готова навчатися і рости, ніколи надовго не залишиться «за бортом».
 


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…