Популярне

Жіночий старт-ап або ідеї для декрету

 Немає сумнівів у тому, що кожна дівчинка, а згодом юна леді уявляла себе якщо не бізнес-леді, то успішною кар’єристкою з безліччю цікавих та ініціативних ідей. Виношуючи цю мрію вони отримують освіту, влаштовуються на роботу. Тоді ж постає вибір: успішний кар’єрний ріст й життя самотньої людини «в роботі» чи створення власного сімейного затишку?  На жаль, статистика свідчить, що у ХХІ столітті жінка скоріш за все вибере кар’єру (вплив фемінізму), але залишаються й такі, що все своє життя присвячують материнству. Безсумнівно, це вибір кожного й осуду не підлягає.  Та чи можливий  варіант поєднування сімейних справ з бізнесом? 

 Варіанти є завжди. Жінки, які так прагнуть займатися корисною справою, мають усі шанси для відкриття перспективного бізнесу на дому, так званий фріланс, що допоможе їм стати на щабель вище від непрацюючих мам в декреті, а також підвищити самооцінку. Кожна друга жінка, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною, замислюється про власну справу через нудьгу, коли немовля спить, а чоловік на роботі. Тоді й приходять думки про те, що сидячи вдома можна заробляти кошти. І працювати, зазвичай, не хочеться на когось. Жінка мріє започаткувати власну справу.

Проте потрібно пам’ятати, що під час організації своєї справи Ви змушені будете розставляти пріоритети. Два Ваші «проекти», роботу й дитину, життя змусить поєднувати, для цього треба погодинно скласти план роботи, навчитися time-менеджменту.  Зазвичай ідеї «малого бізнесу» наздоганяють жінок раптово і Вони виходять із власних інтересів: випічка тортів на замовлення, надування гелем кульок, твістинг, складання цукеркових букетів, дизайн запрошень на весілля тощо. Якщо уважно приглянутися довкола, то Ви помітите, що ідея Вашого бізнесу лежить у Вас перед носом, тільки не кожній жінці вистачає сміливості її реалізувати ( для  цього, перш за все, прочитайте книги з підвищення самооцінки).  Беріть приклад з інших мам в декреті. Так, Стефанії Стюарт набридло, що її дитина під час годування мастить себе руками. Саме тоді вона й винайшла нарукавники ArmBibs, які одягаються дитині по лікоть, внаслідок чого її руки, одяг та все довкола залишається чистим. А от Дженіфер Рейонзі набридло те, що дитячі пляшечки для каші так важко вимити на дні. Саме вона є засновником компанії SippyStrawCleaner, що випускає йоржики для миття незручного посуду. Тому подумайте: можливо Вам вдасться заснувати бізнес, виходячи із власних незручностей? Ми не віримо усім відмовкам на зразок «для реалізації бізнесу потрібен великий стартовий капітал». Це все слова невпевненої та боягузливої жінки. Для того, щоб Ваша ідея реалізувалася – потрібна наполеглива праця і найголовніше – віра у себе! «Бізнес-область» бажає Вам геніальних ідей та їх втілень, адже «93% людей можуть здійснити свою мрію до кінця тижня, але вони роблять її мрією всього свого життя». 

Ольга Рогацька
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.