Популярне

Інтернет псує пам’ять?

 «Зі зростанням популярності пошукових систем змінюється робота нашої пам’яті, - стверджує американська психолог Бетсі Спарроу, - Мозок звик покладатися на Інтернет приблизно так, як ми звикаємо покладатися на пам’ять друга, родича або колеги. Ми пам’ятаємо менше самої інформації, але більше - того, де цю інформацію можна знайти ».

Проведене Спарроу дослідження показує, що ми легко забуваємо речі, якщо впевнені в тому, що їх можна знайти в Інтернеті, і навпаки, краще запам’ятовуємо ту інформацію, яка навряд чи буде доступна онлайн. За її словами, Інтернет став основною формою «трансактивної пам’яті», колективної системи зберігання інформації з індивідуальним доступом, яка характеризується тим, що ми краще уявляємо те, як отримати до неї доступ, ніж те, чим вона заповнена.

Робота Спарроу та її колег складалася з кількох експериментів. У першому групі добровольців пропонувалося відповісти на набір досить складних питань загального характеру, причому для відповіді на одні явно можна було б звернутися до Інтернету, тоді як інформація про інші питання там явно не перебувала. Дійсно, в першому випадку люди демонстрували великі труднощі з пошуком відповіді, ніж у другому - вони немов на деякий час «зависали», подумки страждаючи через недоступність пошукових систем, які дозволили б швидко і легко знайти правильний варіант.

Другий експеримент пропонував добровольцям не питання, а набір тверджень, які потрібно було просто прочитати. При цьому одній групі говорилося, що вони будуть мати можливість у майбутньому знову заглянути в список, а інший - що цієї можливості у них не буде. Потім у тих і у інших перевіряли, наскільки добре вони запам’ятали прочитані затвердження. І звичайно, перша група зберегла цю інформацію набагато гірше другий. Тобто можна провести аналогію між даними з інтернету та твердженнями, записаними на папері для повторного перегляду.

Культура

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією