Популярне

Освячено каплицю-пантеон воїнів з Тернопільщини, які загинули на Сході України під час проведення антитерористичної операції

 В с. Лішні Кременецького району неподалік відомого цілющого джерела Святої Анни було посвячено каплицю  владикою Тернопільським і Кременецьким Нестором. У ній архієпископ було відправлено першу божественну службу.

 На літургії були присутні як духовні, так і мирські люди. Допомагали архієпископу Нестору відслужити Божественну Літургію протоієрей Андрій Любунь – будівничий споруди й настоятель краян, протоієрей Володимир Буграк – Кременецький благочинний, а також ієромонах Полікарп – ігумен Свято-Юріївського монастиря. На відправу прийшли помолиться ветерани антитерористичної боротьби, родичі загиблих героїв, небайдужа молодь, добровольці, волонтери, прихожани сусідніх парафій. А також представники влади - нардеп Михайло Головко й голова Тернопільської облради Віктор Овчарук. Опісля завершення Служби Божої була відправлено молебень водосвяття і прочитано молитву за упокій воїнів, які полягли за рідну землю, борячись з агресором. На проповіді, у зверненні до родичів загиблих героїв Нестор зауважив, що всі борці гідні перебувати біля Божого Престолу й у молитві просити спасіння для свого народу, сім’ї. Адже саме вони, на війні показали, що мають найважливішу християнську чесноту – любов. Владика бажав швидкого завершення бойових дій, а всім живим воїнам Божих благословень, щоб кожен захисник повернувся до рідної домівки живим і здоровим. Він зауважив, щоби кожен з нас приклав зусилля, які можливі з нашої сторони, на припинення конфлікту. Отець Андрій – будівничий каплиці щиро подякував рідним загиблих, що ті втратили найдорожчих людей взамін на нашу свободу. Крім того з його уст лунали слова подяки до всіх небайдужих, які брали участь у будівництві каплиці-пантеону. Протоієрей зауважив, що на будівельні роботи не використовувалися кошти з державного бюджету, тому що храм будувався лише за рахунок пожертв. Істотно посприяли у будівництві Микола Володимирович Радчук, Микола Головко, Вячеслав Гроза. Будівничий храму поділився планами і сказав, що на разі будівельні роботи не припиняються, адже з усіх обласних центів повинні привезти гранітні плити, на яких буде написано імена всіх полеглих. 

Уляна Сильна
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.