Популярне

Спаржева квасоля та її корисні властивості

Стручкова квасоля – популярна овочева культура з родини бобових. ЇЇ ще називають спаржевою, цукровою, зеленою – через молоді , ніжні і соковиті стручки, які використовують з кулінарною метою.

Вона володіє унікальними властивостями, адже на відміну від інших овочів вона не вбирає у себе шкідливі речовини з навколишнього середовища. Так, якщо порівнювати її із звичайною квасолею, то вона не така багата на білки, але містить значно більше вітамінів, особливо вітамін С, а також клітковину і вітаміни. ЇЇ антибактеріальні властивості сприяють лікуванню туберкульозу, гепатиту, захворюванню нирок і шлунково-кишкового тракту, допомагає нормалізувати вагу (якщо замінити картоплю і макарони на стручкову квасолю), а фолієва кислота сприяє довголіттю. Дуже необхідна стручкова квасоля у раціоні хворих на цукровий діабет, адже вона володіє властивостями знижувати цукор в крові. Звернено увагу також на те, що стручкова квасоля – сечогінний засіб, який виводить з організму зайві солі.

Але людям, які хворіють на гастрит, язву, подагру, не варто захоплюватися цим продуктом.

Дієтологи радять споживати спаржеву квасолю, у першу чергу, людям старше 40 років.

У будь-якому випадку, аби уникнути непередбачуваних наслідків, проконсультуйтеся з Вашим лікарем.
 

Ірина Кардаш
Всі статті автора

Здоров`я

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією