Популярне

Температура? Не збивати!

Зазвичай серед народу побутує думка, що якщо температура тіла більше 37 градусів, то її  обов’язково потрібно збивати.  Лікарі, навпаки, рекомендують не поспішати й не бігти одразу  за жарознижувальними засобами.

Підвищену температуру тіла слід розцінювати як позитивне явище, таким чином організм бореться з вірусами й бактеріями, оскільки під час підвищеної температури вони не мають шансу розмножуватися. Крім того, так стимулюється робота імунної системи.

Варто зазначити, що у багатьох людей при застуді не спостерігається підвищення температури. Це слід розцінювати, як недобрий знак, оскільки, скоріш за все, імунна система погано активізується і хвороба протікатиме важче й триватиме довше. 

Проте не можна стверджувати, що високу температуру тіла не можна збивати взагалі. Потрібно ретельно слідкувати не так за показниками ртутного термометра, як за станом хворого. До 39 градусів температуру тіла збивати не бажано, але потрібно зробити це раніше, якщо тіло починає реагувати судомами (зазвичай такий стан характерний для дітей).  Якщо під час підвищеної температури людина пітніє, але не втрачає свідомість, то не слід збивати гарячку. За допомогою потовиділення організм людини охолоджується самостійно.

Негайно діяти потрібно в тому випадку, якщо хворий скаржиться на потемніння в очах, шум в голові або ж втрачає координацію рухів. Лікарі не рекомендують приймати в такому випадку аспірин або анальгін, бо при високій температурі саме такі лікувальні засоби можуть стати причиною крововиливу в легені.
Не забувайте пити багато рідини ( у будь-якому вигляді: тепла вода з лимоном, чаї, відвари трав тощо), розрахуйте її потрібну кількість відповідно до вашого організму – 30 мл на 1 кг ваги. Саме рідина виводить токсини, які утворилися  через підвищену температуру.

Старше покоління завжди говорить, що потрібно не тільки багато пити, але й їсти. Не змушуйте хворого «запихати» в себе їжу через силу. Цілком правдиво, що організму для відновлення потрібні життєві сили, але краще, якщо вони будуть у вигляді білків (містяться в курятині, телятині) та легких страв. За потреби можна навіть зменшити розміри порції.

Якщо гарячка у дитини, то можна обтирати відкриті ділянки тіла водою з оцтом. Через те, що процес випаровування проходитиме доволі швидко – відбуватиметься охолодження організму. Але Ви помітили в дитини суху шкіра й вона бліда на вигляд, то не ризикуйте із народними методами, а краще дайте їй протигарячковий засіб. Такі симптоми візуально показують, що терморегуляція в організму порушена і він потребує допомоги.

Якщо під час гарячки у хворого не спостерігається потовиділення – це сигнал тривоги, що свідчить про порушення адаптивних механізмів. У такому випадку слід також вживати ліки.
 

Ольга Рогацька
Всі статті автора

Здоров`я

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією