Популярне

Перш, ніж не їсти цукор від раку, вивчіть хімію – радить фахівець

Публікацію інтернетного медвидання, що радить не вживати певні продукти, які нібито викликають онкозахворювання, розкритикувала досвідчений хімік.

Відома українська дитяча письменниця та хімік за фахом Юлія Смаль на своїй сторінці у "Фейсбуці" назвала цю статтю безграмотною. "Який безграмотний брєд ця стаття. Це називається, коли в школі хімію на самокрутки пустив, а перевірити, що пишеш - мозгів нема. А люде поширюють. Людям лиш би страх страшніший, щоб нерви полоскотати", - написала вона.


"Не їжте цукрів і підсолоджувачів, бо вони (а зокрема, фруктоза) - це поживне середовище для ракових клітин. Заміняйте цукор медом. Обоже. Все в купі, і все таке прекрасне. Рівень чистої фруктози в меді, скажімо, рівно такий же, яким би він був би в чистому рафінованому буряковому цукрі, якщо його гідролізувати. А в підсолоджувачах цукрів взагалі нема. Вони не можуть впливати на рівень інсуліну, оскільки їхня солодкість не пов’язана з вуглеводами. Тому, власне, вони і називаються ще "цукрозамінники". І, взагалі, не ясно, чого боятися, зростання рівня інсуліну чи поживного середовища для ракових клітин? Більше, більше страху наганяємо на квадратний сантиметр брєда.
"Не їжте гідрогенізованих жирів, а точніше трансжирів". Товчеш, товчеш - одні двойки. Трансижирів в нашому світі найбільше в коров’ячому молоці і продуктах його переробки (та й то тому, що вона вегетаріанка і їсть багато рослинної їжі). Трансижрами, по хорошому, можуть бути лише ненасичені рослинні жири (після певних маніпуляцій), гідрогенізований жир (сиріч, маргарин) - не містить трансділянок, оскільки тому й гідрогенізований, то ні цис-, ні транс-ізомерів не утворює.
Ну, і чисто бонусом. "Рафінірованая бєлая мука нє содєржит пітатєльних вєщєств". Ну, як. Гм. Чисті, рафіновані вуглеводи для організму - просто довершене "пітатєльне вєщєство", калорій там.... закачаєшся. На тому базується виробництво енергетичних батончиків, в які треба закачати максимальну кількість легкозасвоюваних вуглеводів - крохмалю і цукру. А глюкозу - найчистішу, найрафінованішу поживну речовину, капають усім стражденним, післяопераційним і коматозним. Вуглеводний удар підніме на ноги навіть давно голодаючого, а якщо раптом у вас крутиться голова і слабкість на фоні виснаження, з’їжте цукерку, а, краще - дві, і запийте ще солодким чаєм (я собі лише уявила цю кількістю цукру, а мені вже отево злиплось)".
Тож, певно, до парад фахівця варто прислухатись. Перш за все, не треба читати в інтернеті так звані вірусні поширення. І солоденького всім! Їжте цукру, скільки заманеться, не бійтесь, не злипниться! Й будьте здорові!

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…