Популярне

8 романтичних мандрівок на Буковину взимку

Буковина… По-європейськи витончена, по-українськи щедра, по-прикордонному різноманітна. Строкатий регіон, що тісно єднає Чернівецьку область з Румунією та Молдовою. А взимку засніжена Буковина стає особливо казковою: куди не глянь – чудес і справді не бракує!

Про це повідомляє сайт БУКОВИНСЬКА ОКРУГА з посиланням на ТИПОВІ ЧЕРНІВЦІ.

Кожен, хто читав, наприклад, Марію Матіос із буковинських Розток, не міг не захопитися чудесами чернівецьких земель, їхніми розкішними краєвидами й «смачною» мовою. Гуцули та румуни, «просто» буковинські українці й українські молдавани… Тут багато різних народів-національностей з власною історією і традиціями. Що, зрештою, не дивно для прикордонного регіону. Хоча Чернівецька область і найменша серед українських областей, але у списку найцікавіших вона напевно не посяде останнього місця в першій десятці!

Дует Парижа і Відня, Чернівці

Як тільки не називають це місто!.. Український Відень і маленький Париж, місто площ та куточок Європи в Україні. Тут навіть церква буває п’яною, деякі незвичайні будинки мають близнюків, а напрочуд розкішна і монументальна резиденція митрополитів Буковини і Далмації вміщає цілий Чернівецький університет!

«Родзинки» Чернівців – звісно, міські площі. Наприклад, екзотична Турецька криниця, витончена Театральна площа, романтична площа Філармонії і, звісно, Центральна площа… Але Чернівці прекрасні тим, що кожен мандрівник обов’язково знаходить тут «своє», особливе місце.

Велич фортеці, Хотин

Місто військової слави й козачої доблесті, свідок українських подвигів, козацька фортеця… Хотин – одне з найдавніших міст України, а чудово збережена Хотинська фортеця (з 13 сторіччя!) входить до переліку архітектурно-історичних чудес не лише України, але й цілої Європи. До речі, якщо ви колись захоплювалися вітчизняними кіноверсіями «Сказання про доблесного лицаря Айвенго», «Захара Беркута», «Д’Артаньяна та трьох мушкетерів» – так от, їх знімали саме тут!

«Родзинки» Хотина: героїчна історія міста розкриється у місцевому краєзнавчому музеї, а доповнить картину симпатична Хотинська митниця.

Романтика гуцульського села, Розтоки

Оспівані Марією Матіос буковинські Розтоки знаходяться у Путильському районі. Це біля великого закруту норовливого Черемоша, улюбленця всіх прихильників гірських річкових пригод. Мальовничі гори в Розтоках – це Буковинські Карпати. До речі, колись просто по Черемошу пролягав кордон між Польщею і Молдавією, а Розтоки тоді входили до складу останньої.

«Родзинки» Розток: це, наприклад, ландшафтний заказник «Буковинські водоспади», де знаходиться цікавий каскад із шести водоспадів. Буває, вони нагадують струмочки, але часами гуркотять по-справжньому! Також тут є оригінальна дерев’яна Успенська церква з дзвіницею. Окремо в Розтоках варто зупинитися біля скельної групи «Протяті камені». Хоча б тому, що її історія почалася 60 мільйонів років тому!

Пам’ятка свободи, Виженка

Колись Виженка звалася Верхньою Вижницею. До Першої світової війни тут навіть був австро-угорський курорт. А на початку 19 сторіччя на самому краю села встановили маленьку капличку. Пізніше її стіни прикрасили надписи, історичні для цілого Чернівецького краю. Вони пов’язані зі скасуванням кріпосного права на Буковині, що датується 1848 роком. 1925 року біля каплички з’явилася велика цвинтарна Миколаївська церква. Звісно, село до сьогодні не втратило своїх курортних властивостей: зараз тут центр зеленого туризму Буковини.

«Родзинки» Виженки: тут також варта уваги дерев’яна гуцульська церква Івана Сучавського, будівництво якої датується 1792 роком. А поруч із Миколаївською церквою на річці Виженка є ставок. Заради купання в ньому юдеї-хасиди приїздять до Виженки з цілого світу. Пояснення таке: у 18 столітті засновник хасидизму Ізраель Баал Шем Тов, який жив біля підніжжя перевалу Німчич (це поруч із Виженкою), зробив тут мікву, тобто місце для ритуальних обмивань.

Гірськолижний курорт, Мигове

Село Мигове (або Мигово) знають всі прихильники зимового відпочинку на Буковині. Село розташоване таким чином, що сніжні пригоди починаються тут вже в грудні й тривають аж до березня. Між іншим, це один із добре спланованих і компактних українських зимових курортів. Готелі, підйомники та ресторанчики гірськолижного курорту «Мигово» розташовані доволі близько й зручно.

«Родзинки» курорта Мигово: курорт особливо пишається своїми конверсійними гусеничними транспортерами. Завдяки ним можна добратися будь-куди, де не заїде авто. І влаштувати собі найромантичніше гірське побачення у світі!

Сонячна долина, Бояни

Це село знамените на цілу Буковину великим гірськолижним курортом «Сонячна долина». Це туристичний комплекс, спеціально розроблений для сімейного відпочинку. Звісно, зимою тут найцікавіше, а спуски добре освітлені навіть ввечері.

«Родзинки» Боянів: в селі є дві цікаві церкви. Одна – Успіння Пресвятої Богородиці, інша – Троїцька. Якщо будете святкувати в Боянах Різдво, ця інформація вам точно знадобиться 🙂

Скарбниця митця, Чортория

Це село Кіцманського району зацікавить всіх шанувальників кіномистецтва. Саме тут народився геній українського кіно Іван Миколайчук. Сергій Параджанов (який, до речі, тут також бував) казав про Миколайчука так: «Я не знаю більш національного народного генія… До нього це був Довженко». Іван Миколайчук завжди приїжджав додому на Різдво, а зараз його рідну хату родичі перетворили на музей-садибу.

«Родзинки» Чорториї: в селі ви знайдете замок-палац Манеску (в ньому зараз психоневрологічний диспансер), оригінальну дерев’яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці (кажуть, колись її Черемошем в розібраному вигляді спустили прямо з Карпатських гір), лебедині озера… За легендою, лебеді вперше прилетіли сюди саме в рік смерті Івана Миколайчука, 1987-го.

В гості до різдвяної тиші, Лужани

Це селище Кіцманського району відоме тим, що тут розташований найстарший з уцілілих на Буковині храмів – Успенська церква (15 сторіччя). Тут навіть збереглися фрески, які невідомий автор у давнину зобразив на стінах храму.

«Родзинки» Лужан: старовинний костел Святого Яна з Дуклі (досить добре зберігся), а також затишний Лужанський дендропарк.


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.