Популярне

Природний газ у Дніпрі відповідає стандартам, але різниться за своєю теплотворною здатністю

Дослідження незалежної лабораторії ДП «Укрметртестстандарт» в Києві підтвердили, що якість газу, відібраного у помешканні споживача Самарського району міста Дніпра відповідає державному стандарту та становить 8119 ккал/м. куб. Водночас, як засвідчують результати щомісячних аналізів, які ПАТ «Дніпрогаз» постійно оприлюднює на офіційному сайті, основний показник якості газу – його теплотворна здатність, може змінюватись впродовж року.

Так, за результатами отриманих протоколів у 2016 році теплотворна здатність газу в Дніпрі коливалася від 7900 до 8500 ккал/м. куб. Така різниця пояснюється тим, що блакитне паливо потрапляє до нас з різних джерел, як власного видобутку, з газоконденсатних родовищ, так імпортного.
Для прикладу, до споживачів Дніпра природний газ надходить через газорозподільні станції оператора магістральних газопроводів ПАТ «Укртрансгаз» та видобувної компанії «Укргазвидобування». Влітку, коли споживання зазвичай є меншим, достатньо газу власного видобутку, який має вищу калорійність. Натомість взимку, коли обсяги зростають, через дефіцит власного енергоресурсу, споживачам транспортується імпортний газ з трохи нижчою калорійністю, однак не менше 7600 ккал/м.куб., які передбачено держстандартом. Таким чином, впродовж року теплотворна здатність блакитного палива коливається. Це означає, час закипання чайника у певні періоди року може відрізнятися.
«На сьогодні кількість спожитого газу вимірюється в кубічних метрах. Однак, така система розрахунку не враховує головного – теплотворних властивостей ресурсу. Тобто, спалюючи певну кількість газу, споживач не знає яку енергетичну цінність отримує в результаті. Тому, бажання наших клієнтів платити не за кількість використаного газу, а за його теплотворну здатність є цілком справедливим», - коментує в. о. комерційного директора ПАТ «Дніпрогаз» Павло Іотов.
У лютому державний орган – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфера енергетики та комунальних послуг, зробила перший крок на шляху до використання енергетичних одиниць при розрахунку спожитого газу. Відповідно до постанови НКРЕКП № 84 від 26 січня 2017 р. на ринку газу передбачено впровадження ряду змін. Серед них – відображення в платіжних документах споживачів кількості використаного палива в трьох енергетичних одиницях: кіловатах (кВт/год), гігакалоріях (Гкал) та мегаджоулях (МДж/м3). Зі свого боку ПАТ «Дніпрогаз», на вимогу державного регулятора, уже оприлюднило на офіційному сайті маршрути переміщення природного газу з однаковими фізико-хімічними показниками, за якими кожен споживач зможе простежити середньозважену теплоту згорання блакитного палива, яке до нього надходить.
 


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.