Популярне

На Дніпропетровщині активісти ризикували життям людей, намагаючись самовільно відновити газопостачання будинку

Інцидент трапився у місті Кривий Ріг в багатоповерховому будинку №13 по вулиці Олександра Станкова. 12 березня о 15.30 год. на екстрений номер «104» від мешканців надійшло повідомлення про втручання невідомих осіб у систему газопостачання будинку. Прибувши на місце, аварійна бригада ПАТ «Дніпропетровськгаз» виявила, що правопорушники намагалися самовільно пустити газ на об’єкт, провівши зварні роботи на газопроводі.

Завдяки оперативній реакції фахівцям служби «104» вдалося запобігти вибуху, який міг виникнути при самовільному підключенні багатоповерхового будинку до системи газопостачання та призвести до трагедії. Наразі за фактом незаконного втручання в газову мережу, що поставило під загрозу здоров’я та життя мешканців як цього, так і сусідніх будинків, поліція порушила кримінальне провадження за статтею 356 «Самовправство». Щоб забезпечити стабільне та безперебійне газопостачання споживачам, в районі постійно чергує аварійна служба ПАТ «Дніпропетровськгаз».
«Проблеми на цьому об’єкті розпочалися ще у вересні минулого року, коли деякі мешканці почали перешкоджати встановленню будинкового лічильника. Конфлікт виник через відсутність згоди між сусідами, які не могли домовитись між собою про встановлення приладу. Більша частина з них погоджувалася на його монтаж – інші, заручившись підтримкою активістів, не дали фахівцям виконати всі технічні роботи та здійснити пуск газу до будинку», - розповіла директор з капітального будівництва ПАТ «Дніпропетровськгаз» Оксана Чорноморченко. 
За її словами, встановлення лічильника передбачає роз’єднання ввідного газопроводу до будинку, через що на об’єкт тимчасово припиняється подача газу. Після виконання усіх робіт, які здійснюються суворо за проектом, який пройшов експертизу, пуск газу фахівцями одразу відновлюється. Однак, через перешкоджання групи людей, які при цьому не проживають у зазначеному будинку, фахівці компанії не змогли завершити всі регламентні роботи та відновити подачу газу.
«Газ – це вибухонебезпечна суміш. Тому всі технічні роботи, пов’язані з ним, повинні виконуватися кваліфікованими спеціалістами, які мають дозвіл Держгіпромнагляду на їх виконання. Перед відновленням газопостачання нам потрібно спершу завершити всі монтажно-зварювальні роботи та перевірити систему на можливі витоки газу. Проте будь-які кроки компанії задля пришвидшення процесу відновлення газопостачання мали опір невідомих людей», - додала Оксана Чорноморченко.
Сьогодні питання відновлення газопостачання розглядається у судовому порядку. Однак, більша частина мешканців будинку вже звернулась до ПАТ «Дніпропетровськгаз» з заявою про встановлення загальнобудинкового лічильника газу.
 


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.