Популярне

Як у Дніпрі половецьких баб пристосовують до "життя по-новому"

У Дніпрі "стіну за бабами", що у закутку Історичного музею, розмальовують, щоб, як запевняє художниця, "звільнити" половецьких баб. Втім, чимало містян вважають, що стіну треба для початку хоча б належно відреставрувати.

Стіні з піщанику, що свого часу була заштукатурена, втратила свій "товарний вигляд". Хоча, певно, не треба було її штукатурити. Первісна, вкладена з каменю, була чудовим доповненням експозиції кам’яної пластики від енеоліту до часів пізнього середньовіччя. Тутешні скульптури домінували, стіна відходила на другий план, що вельми важливо. Втім, як цими днями розповідало "Громадське ТБ Дніпро", цю світло-сіру кам’яну стіну, що відповідала "устранению излишеств в советском строительстве", вирішили розмалювати. Художниця Марії Колозуп хоче "звільнити" із закутка кам’яних баб, тому на стіні намалює кола, що символізуватимуть сузір’я та колеса, тобто рух часу.
За проектом, після того, як стіну розмалюють, майданчик з бабами обладнають освітленням та qr-кодом для віртуальних екскурсій. Все це узгоджено з музейниками та місцевими чиновниками від культури, запевняє Володимир Недогода, автор цього проекту. З чим аж ніяк не погодилась архітектор Катерина Козлова. За її переконанням, стіну відновити треба, а не замальовувати. Малюнки біля історичних пам’яток недоцільні, наголошує вона. Якщо там щось і змінювати, то це споруджувати лапідарій.
Крім того, у соцмережі розгорнулась дискусія. Здебільшого, містяни проти пристосування кам’яних баб до "життя по-новому" з розцяцькованою фарбами стіною. "Половецькі скульптури – найцінніша історична пам’ятка Дніпра, і вони стоять не в космосі, не у вакуумі, відповідно стіна за ними та сквер, в якому вони стоїть, частина експозиції, це як рама для картини. (Чому це треба пояснювати музейникам?) Скульптури досить умовні і лаконічні. Тому, даруйте, але та стіна, що була за ними перед тим, як її заштукатурили, значно більше пасувала їм, аніж малювання", - написав у Facebook один з противників розмальовки "стіни за бабами". Інший додає: "Цим експонатам треба не покращення тла стіни, яке само по собі було самодостатнім, а потрібний звичайний поточний ремонт".

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.