Популярне

Інтерактивний науково-демонстраційний центр з’явиться у Харкові

Науково-демонстраційний освітній центр «ЛандауЦентр»

   Науково-демонстраційний освітній центр «ЛандауЦентр» почне працювати з січня в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна. З ініціативою відкриття центру виступила Асоціація випускників, викладачів і друзів ХНУ.

 

    Як повідомила виконавчий директор асоціації Вікторія Круглова, це буде перший приуніверситетський заклад інтелектуального дозвілля, унікальний у межах України. «Ідея відкриття такого центру обговорювалася в університетській спільноті вже давно. Після проведення цього року «Ночі науки» та «Наукових пікніків» стало зрозуміло, що харків’янам украй потрібен науково-освітній центр, де б зацікавлені люди могли долучитися до науки, узяти участь у різноманітних експериментах, познайомитися з найвідомішими світовими науковими досягненнями», - зазначила Вікторія Круглова.

 

    «ЛандауЦентр» почне свою роботу з експозиції, присвяченої цікавій фізиці. На відвідувачів чекають голограми, маятники, лазери, чорні скриньки, телескопи, кінетичні скульптури, оптичні ілюзії тощо. Експонати для виставки надали університетські кафедри фізичного факультету, Центр розвитку обдарованості юнацтва при фізико-технічному факультеті університету, автори-винахідники.

 

    Окрім того, працюватиме виставка знахідок Науково-дослідної лабораторії Германо-слов’янської археологічної експедиції ХНУ. Перший виставковий майданчик «ЛандауЦентру» відкриють 3 січня в Північному корпусі ХНУ ім. В. Н. Каразіна (пл. Свободи, 6, вхід із боку готелю «Kharkiv Palace»). Початок заходу – о 12:00. Організатори - ХНУ ім. В. Н. Каразіна, Асоціація випускників, викладачів і друзів ХНУ ім. В. Н. Каразіна, громадська організація «Громада Харькова».

 

 

 

city.kharkov.ua


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…