Популярне

«Хмельницькгаз» встановив 81 загальнобудинковий лічильник газу

Встановлення приладу обліку дає можливість без зайвих витрат відійти від постійно змінюваних урядом норм споживання та сплачувати лише за реально спожитий газ.

Згідно з ініціативою державного регулятора – НКРЕКП - ПАТ «Хмельницькгаз» у 2016 році має встановити 634 загальнобудинкових лічильники. Адже з 2018 року постачання газу буде дозволене лише споживачам, які забезпечені приладами обліку: індивідуальними або загальнобудинковими.
Встановлення будинкових лічильників здійснюється виключно у споживачів, які використовують газ лише для приготування їжі. Таких в області нині понад 40 тисяч. Тому, щоб виконати державне завдання, а також заощадити багатомільйонні державні кошти, час та трудовий ресурс, ПАТ «Хмельницькгаз» вже встановив 81 будинковий лічильник, незважаючи на непоодинокі випадки відмов від встановлення облікових пристроїв. Водночас, компанія системно проводить роз’яснювальну роботу з мешканцями багатоповерхівок щодо необхідності обліковувати газ, адже встановлення приладу обліку також дасть можливість відійти від встановлених норм споживання та сплачувати лише за реально спожитий газ.
 «Встановлення загальнобудинкового лічильника дає можливість зекономити газ, - коментує комерційний директор «Хмельницьккгазу» Віталій Рейда. – Так, щойно ми проаналізували дані газоспоживання по загальнобудинкових  лічильниках, встановлених по вул. Львівське шосе,43 та Львівське шосе, 39/1 у Хмельницькому цього року. Тож, в середньому, на кожного зареєстрованого у будинку, газоспоживання зменшилося на 5%».
Відповідно до Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків (затвердженого постановою КМУ №620), загальний обсяг газу, спожитого по загальнобудинковому лічильнику,  рівномірно розподіляється на кожного зареєстрованого мешканця будинку. Дані ж лічильника надходять щомісячно в автоматичному режимі у «Хмельницькгаз». Крім того, клієнти з індивідуальними лічильниками з цього будинку сплачують виключно за показаннями своїх облікових пристроїв, а об’єм спожитого ними газу віднімається від показань загальнобудинкового лічильника.
Водночас, мешканці, які не бажають сплачувати за газ на підставі будинкового лічильника, мають право встановити індивідуальний лічильник власним коштом. Наразі, «Хмельницькгаз» не встановлює індивідуальних облікових пристроїв, їх монтажем займаються спеціалізовані організації.
«Кожен мешканець багатоквартирного будинку , після встановлення будинкового лічильника, матиме можливість порівняти свої розрахунки та визначитись, яким чином надалі сплачувати за газ та чи варто взагалі встановлювати індивідуальний лічильник в квартирі. Водночас, навіть після встановлення будинкового пристрою, споживач зможе будь-коли встановити і індивідуальний», - пояснює технічний директор компанії Олександр Лоб.  .
Разом з тим, відповідно до п.4 розділу IX Кодексу газорозподільних систем, у разі відмови споживачів від встановлення лічильників газу з ініціативи та за кошти оператора ГРМ (ПАТ «Хмельницькгаз»), плата за спожите паливо буде розраховуватися за граничними нормами,
 а саме: - якщо встановлена газова плита та є централізоване гаряче водопостачання – по нормі
9, 8 куб.м та  якщо встановлена газова плита та відсутнє централізоване гаряче водопостачання і газовий водонагрівач - 18, 3 куб.м.
Якщо ж до 1 січня 2018 року споживачі не погодяться на встановлення безкоштовних лічильників або не встановлять прилад обліку газу за свій кошт, Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» зобов’язує газові компанії припинити постачання газу таким споживачам.
Довідка:
ПАТ «Хмельницькгаз» здійснює розподіл природного газу на території Хмельницької області (крім м. Шепетівки та Шепетівського району) усім категоріям споживачів. Щорічні обсяги транспортування складають близько 640 млн.м.куб. природного газу. ПАТ «Хмельницькгаз» забезпечує природним газом майже 395 тис. домоволодінь Хмельниччини. Загальний рівень газифікації області складає більше 80%, протяжність газових мереж – 17 тис.км.Підприємство є одним з найбільших роботодавців та платників податків області, що надає гарантовані робочі місця 2 тисячам працівників, стабільно входить до п’ятірки найбільших та сумлінних платників податків Хмельниччини. До бюджетів усіх рівнів ПАТ «Хмельницькгаз» у 2015 році сплатив понад 92 млн.грн.
 

Леся Андрейко, фахівець із зв’язків з громадськістю
Всі статті автора

Хмельницький

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією