Популярне

Голопристанці замінять сезонних робочих роботом, зібраного власноруч

На просапку баштанних культур та саджанців завжди важко знайти сезонних робочих. Адже це нелегка праця під спекотним сонцем. Тому голопристанські умільці й змайстрували пристрій, що вирішить не тільки цю проблему.

Поки що власноруч голопристанці зібрали лише один пристрій. Презентація його відбулася у селі Великий Клин за участю представників не тільки місцевих фермерських господарств Херсонщини. Хтозна, як дізналися, але приїхали побачити цю чудо-техніку й запорізькі фермери, що спеціалізуються на вирощування гарбузів та кавунів.
Від побаченого всі в захваті. Голопристанці продемонстрували дворядний пристрій, що зробили для себе. Це на одного тракториста та двох робітників, що просапуватимуть два рядки. Відразу ж на презентації майстри отримали замовлення на виготовлення таких пристроїв. Причому не тільки дворядних. За потреби, можна зробити однорядний, тобто на одного тракториста та одного робітника, відповідно, на просапку одного рядка, та навіть трирядний: одного тракториста та трьох робітників – на просапку трьох рядків. Все це залежить від баштанів, що потрібно обробляти. Проте, найважливіше тут не у кількості людей, задіяних на просапці. Такий спосіб ручної просапки баштанних культур та саджанців фермери змушені застосовувати, щоб повністю уникнути використання гербіцидів проти бур’янів. А отже їхні кавуни, дині, а також смородина, малина, ожина, полуниця – не містять хімії, є якісними та корисними, що найголовніше. Цим вельми переймається директор Інституту південного овочівництва та баштанництва Володимир Лимар, тож, власне, саме з його ініціативи голопристанці й спорудили цей просапний пристрій.

Пристрій зовсім нехитрий. Його головки, що здійснюють просапку, приводяться в рух, завдяки гідравлічній системі трактора. Ото й все.
Як запевняють «Новини Голої Пристані», журналіст яких також був на цій презентації, тутешні майстри-ентузіасти готові проконсультувати колег-фермерів з інших регіонів України та виготовити на замовлення пристрої.

Відео Катерини Ноуменко із сайту «Новини Голої Пристані»

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.