Популярне

На Херсонщині на легендарній Кам’янській Січі стартував туристичний сезон

Неочікувана кількість українців, понад сім тисяч, долучились до святкування 308-ї річниці заснування Кам’янської Січі та вшанування славетного кошового отамана Костя Гордієнка.

На Херсонську Бориславщину, до села Республіканець, 1 травня прибули делегації, здебільшого козацьких громадських організацій, майже зі всієї України.
У минулі роки тут проводились заходи, але такою кількістю – вперше. Понад сім тисяч осіб. Казали, що навіть було тіснувато.
Організатори цьогорічного заходу, перш за все, спрямовували свої зусилля на пропагування ідеї відродження Кам’янської Січі, одної із семи, що зберіглася, та є філією національного музею-заповідника «Хортиця».
Впродовж останнього десятиліття херсонці разом із запорізькими фахівцями побудували тут капличку та лапідарій тощо. Не лишались осторонь й місцеві селяни, що постійно стежать за порядком на тутешній території. Всім, хто долучився до створення цього музею просто неба, подякував у своєму виступі на відкритті нинішнього заходу голова робочої групи з відродження історико-культурної пам’ятки «Кам’янська Січ» Андрій Гордєєв. Один з упорядників та ініціаторів відродження Кам’янської Січі депутат Херсонської облради Ігор Йосипенко вважає, що перший крок зроблено. Нинішнє святкування зібрало неймовірну кількість, над усе, небайдужих до історичної спадщини нашого народу, славного минулого запорожців. Пам’ятка воліє стати не тільки туристичним об’єктом, а й центром патріотичного виховання громадян України, а це остаточна смерть «русского мира», наголосив, вітаючи гостей свята, Ігор Йосипенко.
Програма заходу була вельми насиченою та патріотичною за змістом. Виступали кінний театр та артисти-аматори, етноколективи та гурт «Танок на майдані Конго». Влаштовувались й традиційні козацькі змагання. А ще катання на повітряних кулях.
Туристичний сезон на Херсонщині відкритий. Тож, залишається сподіватись, що легендарна Кам’янська Січ не оминатимуть цьогорічні мандрівники.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…