Популярне

Відомі люди поділилися враженнями про дитячу книжку Ірени Карпи «День усіх білок»

Наприкінці травня в дитячому арт-видавництві «Чорні вівці» побачила світ нова дитяча книжка української письменниці та фронтвумен гурту Qarpa Ірени Карпи «День усіх білок».


 

Це розповідь про те, що насправді є цінним у житті та як важливо вміти боротися за свої права, незалежно від того, хто ти: дорослий, дитина чи лісове звірятко. Книжка сповнена пригод і гумору, карколомних поворотів і складних ситуацій, з яких хоробро виплутуються наші герої: білки і собаки, сови і кроти, лісники і бандити.
Що ж думають про книжку читачі?
Саша Кольцова, співачка, лідерка гурту «Крихітка Цахес»: «Актуальна пригодницька та «зелена» історія, яка так і проситься стати сюжетом мультфільму, що має сподобатись і дорослим, і дітям. Впізнавані типажі та навіть деякі персонажі тримають читача пухнастенькими лапками і тягнуть його крізь пригоду на усій швидкості, на яку спроможні карпатські білки».
Сергій Жадан, письменник, музикант: «З білками, з ними насправді все так само, як і з людьми: хлопчики-білки цікавляться пригодами, дівчатка-білки цікавляться модою, смачні горішки люблять і ті й інші. У білок все так само – такі ж родинні клопоти, такі ж дитячі пустощі. А ще білки, так само як і люди, готові захищати й підтримувати одна одну, готові захищати свої домівки, готові об’єднуватись заради боротьби з несправедливістю. Ось ви запитаєте – яка у білок може бути боротьба з несправедливістю? А почитайте цю книгу – дізнаєтесь».
Борислав Береза, політик, громадський діяч: «Книги бывают разные. Некоторые называются детская литература. Их часто читают взрослые детям. И дети, слушая, как им зачитывают тексты их родители, сладко засыпают. С этой книгой все не так. Во-первых, с ней не заснешь. Смешная. Сквозь смех и хиханьки не сильно спать удается. Во-вторых, она такая детская, как и взрослая. Каждый найдет в ней свое. Например, определение своей хозяйки-модели от шпица Сракса – это шедевр категоричности:
«– Вона ж модель.
– Модель?..
– Модель.
– Модель чого?
– Модель людини…».
А в третьих, лучше всего о тексте говорит вопрос сына, когда после окончания книги он спросил: «А продолжение будет?». Мне бы хотелось, чтобы оно появилось. И желательно, чтобы иллюстратор остался тот же. Тогда будет гармония. А я с удовольствием оставлю эту книгу в домашней библиотеке. И хочется добавить: «Автор, пиши еще!».
Наталія Григорівна Душка, вчитель української мови та літератури гімназії №39, м. Кам’янське, отримала нагрудний знак МОН України «Відмінник освіти» та нагороду від президента Л. Кучми, мама телеведучого Олексія Душки: «Разом з героями твору читач, як маленький, так і дорослий (особливо той, який зараз виховує своїх дітей), блукатиме лісовими манівцями в пошуках правди. Крокуючи до власної мрії і особистої свободи, сміливці потрапляють у різні пригоди, борються зі злом, що несе світ людей. Але як і в будь-якій казці добро перемагає, бо не можуть не перемогти ті, чиїми предками були козаки, ті, хто стояв на Майдані за світле майбутнє народу.  Мова твору колоритна й барвиста, іноді авторка просто посміхається, а іноді тонко іронізує. Тому читати твір легко. Видання оздоблене чудовими малюнками, які допомагають читачеві більш точно уявити описані події, побачити героїв-звірів трошки химерними й водночас такими, якими вони є насправді».

 


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…