Популярне

«Окупований Донбас проростає Україною»

«Там, в окупації існує два світи. Нам це важко зрозуміти, але це так», - запевняє публіцист з Луганщини Олена Степова. За ці роки війни вона вперше побачила на своїй окупованій російськими загарбниками Малій Батьківщині сміливі прояви любові до України.

Попри певну загрозу з боку окупаційної самопроголошеної так званої влади, в людей прокидається любов до України. Зокрема, цими днями у Долинському (колишній Свердловськ) десятки містян, віком від 4 до 70 років, не побоялись зібратись, щоб разом розмальовувати писанки до Великодня. Переважна більшість з них вдягли свої вишиванки, а дівчата – віночки.

Організувала людей керівник студії писанкарства Олена Івашкина, бо знала, що її землякам це вельми потрібно – побути гуртом і довести, і преш за все для себе, що вони зберегли Україну в окупації. Можливо, це й незначний вчинок. Але він, як промінчик сонечка, розтоплює лід та лікує душі людей. «Це перша весна війни, коли я можу сказати: Донбас проростає Україною, - написала у себе на «Фейсбуці» Олена Степова. – Посміхніться українській весні Луганщини! Вона того варта!».

До речі, раніше, у березні, тут-таки, в окупованій Луганщині, люди самотужки влаштували Шевченківські дні, долучились до Слова Великого Кобзаря, читали вірші Лесі Українки і Василя Стуса. «І це відкрито! В окупації!», - наголошує Олена Степова. За її переконанням, мешканці окупованого Донбасу потребують підтримки земляків – добрими думками та молитвою.

Олена Степова у її рідному Долинському залишалась, як то кажуть, «до останньої кулі». Про перебіг тамтешніх подій, окупацію та війну постійно повідомляла на «Фейсбуці». За її дописами слідкували сотні тисяч людей, як в Україні, так й за кордоном. Лише понад рік тому через загрозу життю була змушена переселитись. Зараз мешкає в селі на Черкащині. Втім, називає себе не переселенкою, а втікачкою, та картає, що залишила свою поранену та скалічену московськими загарбниками Малу Батьківщину. Із земляками тримає зв’язок, постійно спілкується. А свої дописи на «Фейсбуці» про війну на Донбасі упорядкувала та за допомогою друзів видала книгу «Все буде Україна!».

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.