Популярне

Луцькі депутати вирішили проігнорувати заяву поляків «про винищення людей на Волині у 1943-44 роках»

Щоб не розпалювати конфлікту, депутати Луцької міськради вирішили не відповідати польським колегам на заяву ради міста Люблін про винищення людей на Волині у 1943-44 роках.

Про це йшла мова 23 травня під час спільного засідання постійних депутатських комісій з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму та з питань освіти, науки, культури, мови.

Як розповів секретар Луцької міськради Григорій Пустовіт, він мав розмову із польськими колегами щодо подібних заяв. Власне вони визнають, що в їхній країні є радикально налаштовані політичні сили, які вважають, «що недостатньо захищаються права поляків». Тому в луцькому муніципалітеті і розглядають заяву про «винищення людей на Волині у 1943-44 роках». Таким чином ситуація лише нагнітається, в Інтернеті поширюється викривлена інформація. Голова «молодіжки» Павло Данильчук взагалі здивований, що колеги із Любліна вирішили надіслати таку заяву. Мовляв, усе ж краще продовжувати бути партнерами, ніж починати копирсатися в історії і доказувати, хто для кого має бути героєм. Тому він запропонував проігнорувати заяву та не давати жодної відповіді, інакше не уникнути конфлікту. «Я особисто за те, щоб ніякої відповіді не давати», – висловив Данильчук свою позицію. З цією думкою погодився депутат Аскольд Пекарський. «Це історія, її треба забути. Тому варто не реагувати на заяву, бо це є провокації певного роду», – зазначив він. «Це більше історичне питання, а не місцевого самоврядування», – висловив свою думку обранець громади Андрій Калахан. Також він зробив зауваження щодо некоректності з польської сторони щодо певних формулювань, зокрема вжиті слова «людиновбивство», «волинська різанина» і тому подібне. У результаті обговорення молодіжна комісії проголосувала за те, щоб проігнорувати заяву, а от в освітньої комісії для цього забракло голосів. Пише vip.volyn.ua/


Волинь

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією