Популярне

Питна вода не відповідає нормам

Виробника сильногазованої мінералки з Львівщини спіймано на порушеннях 

Голова Держспоживінспекції України Сергій Орєхов в ефірі одного з телеканалів розповів про якість бутильованої води, яка реалізується на прилавках магазинів.

Пан Орєхов розповів, що ще в середині 1980-х в Україні розливалося близько 50 найменувань, то сьогодні в реєстрі мінеральних вод їх налічується більше 650. Тільки за минулий рік близько 40% українських споживачів купували саме таку воду, а за підрахунками вітчизняних фахівців, споживання бутильованої води становить більше 30 літрів на людину на рік.

"Перевірки проводилися щодо відповідності питної води вимогам нормативної документації за органолептичними, фізико-хімічними, мікробіологічними показниками та на відповідність даних, зазначених у маркуванні. Протягом 9 місяців 2013 року перевірено близько 13 тис. дал. питної води та безалкогольних напоїв, які реалізувалися у роздрібній торговельній мережі. Майже 30% з них забраковано та знято з реалізації через порушення вимог законодавства про захист прав споживачів. Хочу звернути вашу увагу на основні порушення: відсутність супровідних документів підтверджуючих якість і реалізація товару з минулим терміном придатності яких минув, що свідчать про порушення суб’єктами господарювання правил торгівлі.

Для того щоб перевірити безпеку і якість питної води, були відібрані зразки продукції - питної води, як відомих популярних марок, так і дрібних виробників. Серед них: ТОВ «Напої плюс », м. Київ; ТОВ «Еко-Сфера», Вінницька обл.; ПАТ «Миргородський завод мінеральних вод», Полтавська обл.; АТ «Моршинський завод мінеральних вод «Оскар», Львівська обл.; АТ «Ерлан», Дніпропетровська обл.; «Завод продтоварів» Анжей», Луганська обл. та інші.

За результатами проведених досліджень деякі найменування питної води не відповідали вимогам нормативної документації, а саме: - Вода питна оброблена сильногазована «Чиста криниця» («Союз ТМ», Донецька обл.); - Вода питна негазована «Мирненська», ( «Соцінновація», Запорізька обл.) ; - Вода питна очищена сильногазована «Водичка» ( ФОП Шухман Р.Ю. , Донецька обл.); - Вода «Ключова» («Завод продтоварів «Анжей», Луганська обл.); - Вода питна сильногазована «Аква Віта» («Етрус», Львівська обл.); - Вода питна артезіанська сильногазована ТМ «Премія» («Еко-Сфера», Вінницька обл.); - Вода мінеральна природна лікувально-столова сильногазована «Шаянська» ( ФОП Барзула А.Ю., Закарпатська обл.).

Партії продукції, зразки якої не відповідали вимогам нормативної документації, забраковано та знято з реалізації, до суб’єктів господарювання застосовані відповідні санкції", -- сказав пан Орєхов.


 

 

 

lvivexpres.com 

Львів

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією