Популярне

Апеляційний суд Миколаєва зобов’язав інтернет-видання виплатити моральну шкоду за неправдиву публікацію

13 вересня  2016 року, колегія суддів апеляційного суду складі головуючої Довжук Т.С., суддів Коломієць В.В. і  Прокопчук Л.М. закінчила розгляд  апеляційної скарги Кучеренка Павла Геннадійовича на рішення Центрального районного суду м. Миколаєва від 1 червня 2016 року у справі за  позовом  Кучеренка П.Г. до Інтернет - видання «Преступности.НЕТ», товариства з обмеженою відповідальністю «Інформаційне агентство "Українська медіа група»  про захист честі, гідності та ділової репутації, відшкодування моральної шкоди.

Позивач зазначав, що 29 червня 2015 року на веб-сайті інтернет-видання «Преступности.НЕТ» оприлюднена стаття під назвою «Одесский пограничник, организовавший митинг в поддержку сторонника «Русского мира», оказался сыном функционера партии Витренко». Позов обґрунтовувався тим, що  стаття неправдива, принижує честь, гідність і шкодить діловій репутації позивача.  У зв’язку з поширенням недостовірної інформації, він вважав, що йому завдано моральну шкоду, яка полягала в розірванні звичних життєвих зв’язків, втраті спокою і звільненню з служби в Одеському прикордонному загоні.
Рішенням Центрального районного суду м. Миколаєва від 01 червня 2016 року в задоволенні позову Кучеренку П.Г. відмовлено.
Однак, позивач скористався своїм правом на апеляційне оскарження. В апеляційній скарзі  та доповненнях він просив рішення суду скасувати та ухвалити нове, в якому задовольнити його вимоги у повному обсязі.
Розглянувши матеріали провадження та вислухавши учасників процесу, колегія суддів Апеляційного суду визнала, що факти викладені у статті щодо проведення 29 квітня 2015 року  мітингу за звільнення «журналіста» Бузіли, якого обвинувачено у сепаратизмі, відповідають дійсності.
Між тим, позивач наполягав на тому, що участі у вказаному мітингу не брав і його організатором не був.
Представник відповідача Дибленко А.К. в судовому засіданні апеляційної інстанції 23 серпня стверджував, що позивач не тільки був присутній, а і був затриманий співробітниками  Управління Служби безпеки України в Одеській області саме на вказаному мітингу.
На запит Апеляційного суду Миколаївської області, Управлінням Служби безпеки України в Одеській області надало відповідь від 02 вересня 2016 року, що затримання Кучеренка П.Г. в порядку ст. 208 КПК України  не здійснювалось і про підозру йому не повідомлялося.
13 вересня 2016 року представник відповідача Дибленко А. в судове засіданні не з’явився і додаткові докази не надав, хоча про час і місце розгляду справи був належним чином повідомлений.
Згідно абз. 1 ч. 1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.
Вимоги позивача щодо публічних вибачень апеляційний суд відхилив, оскільки примусове вибачення як спосіб судового захисту гідності, честі чи ділової репутації за поширення недостовірної інформації не передбачено  ст. ст. 16, 277 ЦК України.
Враховуючи всі обставини, позовні вимоги щодо стягнення моральної шкоди апеляційна інстанція визнала обґрунтованими. Однак твердження позивача, що він був звільнений з роботи у зв’язку з публікацією спірної статті і тому оцінює моральну шкоду сумою 20000 грн. не визнала, оскільки звільнення відбулось  до оприлюднення статті. 
Рішення Центрального районного суду м. Миколаєва від 01 червня 2016 року  скасовано  та ухвалено нове рішення, яким достатньою сумою для компенсації  переживань Кучеренка П.Г. призначено 2000 грн.
Повний текст рішення внесено до Єдиного державного Реєстру Судових Рішень.

Ірина Пономаренко, прес-секретар апеляційного суду Миколаївської області
Всі статті автора

Миколаїв

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією