Популярне

Як живеться в Одесі переселенцям зі Сходу України?

 З початком запеклих боїв на Сході із зони АТО виїжджають цілі сім’ї. Люди біжать у спокійніші регіони країни. Тому не дивно, що протягом останніх двох місяців в Одеську область прибуло більше 4 тисяч вимушених переселенців зі східних областей України. З них більше 600 чоловік це люди з інвалідністю та члени їхніх сімей. Як вважають громадські працівники, регіональна влада практично самоусунулася від надання допомоги цим людям і веде тільки статистичну роботу. Чи назріває в області гуманітарна катастрофа, і як виживають переселенці? 

Щоранку поїзд «Луганськ-Одеса» доставляє до Південної Пальміри вагони людей зі сходу України. Серед них переважно жінки, діти, інваліди. Знайти житло - це чи не головна проблема винужденнихКак живеться в Одесі переселенцям зі сходу України? переселенців. Але поки вони шукають притулок-на них заробляють. Незважаючи на надмірні ціни на житло, частина переселенців змушена погодитися на умови одеських ріелторів - кімната від 100 доларів на місяць, квартира на околиці - від двохсот. 
- Із зростанням кількості переселенців зростає і число проблем пов’язаних з їх розселенням і забезпеченням, - розповідає президент благодійного Фонду «Міжнародна допомога« Добрий Самарянин »Петро Сердиченко, - адже багато з втекли наспіх з маленькими дітьми, літні люди та інваліди не мають можливості платити таку суму, до того ж їх зарплатні, пенсійні картки і рахунку з соціальних виплат були «заморожені» державою. 
На допомогу прийшли небайдужі одесити з благодійного фонду «Добрий самарянин» і «Європейської асоціація прав інвалідів». Хтось безкоштовно надає кімнату, квартиру, а хтось - домовляється, про розміщення прибулих. За словами Сердиченко, близько 90 небайдужих одеситів тимчасово віддали сім’я інвалідів з словянским - Володимир та Сніжана Керничний, майстра спорту міжнародного класу, срібні призери чемпіонату світу 2013 року з бальних танців на візках ... переселенцям своє житло. Зараз у безкоштовних квартирах живуть більше 500 біженців зі Сходу України. 60 людей вдалося розмістити в Татарбурнарском районі, 300 - на базі відпочинку «Медик-2», а також у санаторіях «Сенетатя» (смт. Сергіївка), «Куяльник». Але люди продовжують прибувати. 
Діти та інваліди 
Інваліди Володимир Керничний і його дружина Сніжана прибутку в санаторій Куяльник зі Слов’янська, сім’я знаходиться тут вже більше місяця. Як з’ясувалося, сімейна пара є призерами чемпіонату світу 2013 року з бальних танців на візках, вони майстри спорту міжнародного класу. Зі Слов’янська змушені були виїхати, коли один зі снарядів розірвався біля їхнього під’їзду. 
- У сусідів вилетіли вікна, а нам пощастило, але вирішили не ризикувати. Зараз всім задоволені. Спасибі Одеським волонтерам і керівництву санаторію «Куяльник», - розповідає Володимир. - Подумуємо в серпні назад повертатися в Слов’янськ, у нас там залишилися батьки. 
Як розповів голова організації інвалідів у Донецькій області «Сфера милосердя» Ігор Як живеться в Одесі переселенцям зі сходу України? Вайман, в санаторії «Куяльник» сьогодні розміщені 85 осіб, з них 19 інвалідів-колясочників, діти інваліди 2 та 3 групи та їхні батьки . 
- Є специфіка, яку навіть чиновники не знають. Велика частина колясочників (майже 80%) вимагають постійного медикаментозного лікування. Їм потрібні специфічні ліки і медустанови. Сьогодні більшу частину навантаження по догляду за інвалідами взяли на себе громадські працівники, волонтери. Велике їм спасибі, - каже мій співрозмовник. 
Непогано себе почувають і діти-переселенці. Днями вдалося побувати в «Сергіївці» (Одеська область), де зараз знаходяться евакуйовані з Луганської області 480 вихованців дитячих будинків та інтернатів. До них приїжджають театри (ТЮГ і ляльковий), були з гуманітарною допомогою і подарунками представники кількох громадських Як живеться в Одесі переселенцям зі сходу України? Організацій, відомі одесити і просто небайдужі люди. 
Їх вихователь Ірина Вітряк, зізнається, що дітям тут подобається, їх непогано годують, але, тим не менш, в період адаптації хлопцям потрібні «маленькі радощі», як наприклад, свято, яке їм влаштували днями одеські портовики, привізши батут, тенісні ракетки засоби гігієни, дитячий одяг, солодощі. 
Але так не скрізь. Є інформація про те, що власники деяких санаторіїв можуть не тільки залишити біженців без харчування, але і відмовити їм у кров. Причини цього прозаїчні - держава не поспішає оплачувати проживання та харчування переселенців. Так, за словами директора одного з санаторіїв влада досі не заплатили за жодного з 420 осіб, які прибули зі сходу. 
Поки чиновники і громадські діячі вирішують їх долі, самі біженці намагаються не сумувати і активно шукають роботу. Деякі жінки вже влаштувалися покоївками в місцевих санаторіях, чоловіки не проти попрацювати в сільському Як живеться в Одесі переселенцям зі сходу України? Господарстві. Про майбутнє люди намагаються не говорити, але багато з них зізнаються, що поки не закінчаться бойові дії, тому «в це пекло» вони не повернуться. 
Сили волонтерів під кінець? 
Днями в Одесі пройшли відразу дві прес-конференції, присвячені проблемам переселенців зі Сходу країни. 
- На жаль, ще якихось півроку тому ніхто й припустити не міг, що Україна зіткнеться з напливом біженців. Обласні та міські влада виявилися не готовими до цього, - розповідає волонтер ініціативної групи одеситів Катерина Ножевнікова. - Ми працюємо на Одеському форумі і в соцмережах. Коли прибула перша група, ми за два дні за допомогою небайдужих одеситів повністю покрили їхні потреби. А потім зіткнулися з проблемами, які раніше не могли навіть підозрювати. Суми величезні! Наші сили закінчуються. 
Дійсно, можливості громадських організацій надають допомогу біженцям не безмежні. 
- За нашими підрахунками на забезпечення переселенців прибули в Одеську область потрібно більш трьох мільйонів гривень на місяць, - каже президент Всеукраїнського громадського об’єднання «Європейська асоціація прав інвалідів», член Координаційної ради у справах інвалідів при Одеській обласній державній адміністрації Олег Дрюма. 
Йдеться про повне забезпечення інвалідів та членів їх сімей, а також простих переселенців одягом, взуттям, засобами гігієни, побутовими предметами. На одну групу інвалідів з 70 осіб на місяць іде 1700 одиниць Як живеться в Одесі переселенцям зі сходу України? Памперсів для дорослих, 700 пелюшок і супутніх гігієнічних товарів. За словами громадських діячів, обласна влада фактично самоусунулася від надання допомоги цим людям і веде тільки статистичну роботу. Особливо гостро стоїть ситуація з інсуліном. Він є, але за місцем проживання інсулінозалежних. Лікарі виписують рецепти, проте придбати препарат в Одесі біженці не можуть. 
- У нас є 17 чоловік інсулінозалежних, п’ятеро з них - діти. Проблема тут у тому, що ці ліки хворі отримували у своїх областях з місцевого бюджету, - розповідає голова Всеукраїнської громадської організації «Рада багатодітних сімей України« Велика сім’я »Наталія Уварова. - І коли вони прибули сюди вони навіть уявити не могли, що тут, на Україні, вони не зможуть отримати ці ліки, бо бюджет Одеської області не розрахований на допомогу цим людям. 
Тим часом чиновники Одеської обласної адміністрації заспокоюють, що медпрепарати незабаром надійдуть, людей годуватимуть, а гроші які заборгувала держава прийдуть на рахунки санаторіїв і баз відпочинку. 
За словами начальника управління комунікацій з громадськістю Одеської державної адміністрації Ірини П’янкової, ОДА уклала договір з власниками оздоровниць, однак, коли держава переведе гроші за послуги - невідомо. Цьому заважають складні бюрократичні процедури. Чиновник не приховує, що з Одеськими санаторіями ще не розрахувалися за розміщення біженців з Криму. Як живеться в Одесі переселенцям зі сходу України? Борг становить 12 мільйонів гривень. І ось вже новий борг - 3 мільйони гривень за переселенців зі Східних областей. 
За словами Ірини П’янкової, питання механізму грошової компенсації закладам, в яких розміщуються переселенці, має вирішуватися на державному рівні, оскільки це компетенція Міністерства економіки та для виплати компенсації повинен бути використаний резервний фонд Державного бюджету, а ОДА на даний момент не може компенсувати втрати зазначеним закладам . Але, як запевнила П’янкова, найближчим часом питання забезпечення інсуліном буде вирішено. Планується, що ліки будуть передані через волонтерів з тих областей, де були зареєстровані хворі. 
Залишається тільки сподіватися, що держава розуміє всю складність існуючої проблеми, і почне її вирішувати оперативно і системно! 
Де біженці з Донбасу можуть отримати допомогу в Одесі? 
Для координації дій з оперативним штабом про виїзд з небезпечної зони, необхідно звернутися за телефоном «101» як зі стаціонарного, так і з мобільного телефону. 
Діє Урядовий сайт для переселенців: www.vpo.gov.ua, за допомогою якого можна отримати необхідну для переселенців інформацію. Так само працює Урядова «гаряча лінія»: 0-800-507-309 (всі дзвінки безкоштовні). 
В Одесі цілодобово працює координаційний центр для переселенців з Луганської та Донецької областей. Він розташований у приміщенні VIP-залу одеського залізничного вокзалу. Допомога біженцям із зони АТО надають працівники Держслужби з питань НС, психолог, представники Департаменту соцзахисту, медики і члени «Червоного хреста». Телефони центру: 101, (063) 367-10-47, (066) 185-87-32. 
 
 
Как живется в Одессе переселенцам с востока Украины?
 
 

Одеса

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.

система комментування CACKLE

Вибір редакції

Лют
16
Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук стане кандидатом медичних наук

Захист дисертації відбувся 9 лютого 2018 року у Івано-Франківському національному медичному університеті. Тема дисертації: Клініко-патогенетичні аспекти діагностики та профілактики плацентарної дисфункції.

Лют
10
На Тернопільщині крадуть ліс (фото)

7.02.2018 р. близько 12.00 г. представниця «Автомайдану» Ірина Ванат із працівниками Монастириського райвідділу Нацполіції та місцевою активісткою на узбіччі між м. Монастириська та «Фільварками» зафіксували транспортний засіб марки DAF. Машина стояла без водія на мигаючих «стопах», її кузов був завантажений лісовою продукцією.

Лют
09
Сьогодні Тернопіль відвідає відомий історик Ярослав Грицак

У п'ятницю, 9 лютого, о 11.00 Кафедра історії України ТНПУ ім. В. Гнатюка запрошує на зустріч з відомим українським істориком, доктором історичних наук, професором Ярославом Грицаком, яка відбудеться на історичному факультеті в 1008 аудиторії (вул. Громницького, 1а)

Січ
31
Нестор Миколюк усе життя боровся за власні мрії, за чужі долі, за рідну Підволочищину

Його життя було схоже на нескінченну боротьбу – за власні мрії, за чужі долі, за рідну Підволочищину. Нестор Миколюк, перебуваючи на високих посадах, завжди уникав політики, натомість вболівав за ввірену йому роботу як справжній український господар. Ще встиг торік відсвяткувати 70-річний ювілей, побачити, як стали студентами двоє старших онуків. Мріяв діждатися, як вступить до вузу найменша внучка-випускниця. Однак секундомір його життя раптово завмер…

Реклама

 Головні новини України і Світу.

 

Загрузка...
Загрузка...
Афіша фільмів на KINOafisha.ua

НОВІ КОМЕНТАРІ


пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ Orphus

Locations of visitors to this page

parkovka.ua

Зроблено web-студією