Популярне

У Полтавському Художньому музеї пройшов показ сучасного одягу

У Полтавському Художньому музеї імені Миколи Ярошенка пройшов показ сучасного одягу. Колекція під назвою «Фейєрія льону» підготовлена двома авторами – Юрієм Матвєєвим та Оленою Гопей.

Ювілейний шевченківський рік спонукав полтавських майстрів звернутися до української символіки. Юрій Матвєєв та Олена Гопей підготували колекцію сучасного одягу. Допомагали у її створенні ледь не всі студенти та викладачі Полтавського національного педагогічного університету.

/Тетяна Борисова, доцент кафедри теорії та методики ПНПУ ім.В.Г.Короленка
Цілий рік ми працювали над створенням цієї колекції. Сьогодні ми маємо результат – нашу колекцію, яка нараховує 30 одиниць моделей. Вона має і традиційну вишивку, і сучасний крій, поєднання різних елементів/

Майже вся колекція виготовлена з льону. Його у прадавні часи цінували вище за золото. При пошитті одягу також використовувалися й інші цінні тканини.

/Юрій Матвєєв, автор колекції
Там еще было 2 или 3 комплекта, которые были отшиты из конопляного полотна, и причем не просто конопляное полотно, а полотно, которое было выткано где-то в 60-х годах 20 столетия. То есть, это – автентична тканина/

Автори колекції змогли відійти від пастельної гами. Сучасні технології дозволяють лляні та конопляні тканини робити яскравими. Декорували моделей домотканим мереживом, шнуром, аксесуарами з кераміки та деревини.

/Олена Гопей, автор колекції
Цікаво було підбирати тканини, аксесуари до кожного ескізу. На мені, знову таки, була місія цікава, вона дуже мені подобається – давати ескізам, малюнкам об’єм, життя, знаходити для них тканину/

Більшість моделей оздоблено ручною вишивкою. При створенні моделей використана полтавська техніка – хрестик, лиштва, гладь, прості мережки та інші. Патріотичне вбрання відвідувачам припало до душі.

/Юлія Сторожева, відвідувачка виставки
Сидячи на цьому показі, я і думала весь час про те, що я хочу майже все з того, що я побачила. Надзвичайно сподобалося – дуже душевно, дуже тепло, позитивно/

Кожному, хто захоче поповнити свою шафу таким вбранням, автори колекції зможуть допомогти, але на низьку ціну одягу розраховувати не варто.

 

 

 

misto-tv.poltava.ua/news/novini/u-poltavskomu-hudozhnomu-muzeyi-proyshov-pokaz-suchasnogo-odyagu.html

Полтава

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією