Популярне
biznesoblast

Синоптики попереджають про сильні дощі та грози

20.09.2017
'.$bann['name'].'

Байка від Степана про голову Тернопільської ОДА Степана Барну або як "відбілити" Степана від Степана

21.09.2017
'.$bann['name'].'

Тернопільський анестезіолог Андрій Мусієнко: “Реанімація: для пацієнта – це шанс, а для лікаря – щоденна боротьба”

18.09.2017
biznesoblast  rss biznesoblast  twitter biznesoblast facebook biznesoblast vk contacts

НОВІ КОМЕНТАРІ

пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ Orphus

Locations of visitors to this page

parkovka.ua

В «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» розповіли про структуру тарифів для населення

07.10.2014 17:32:10

В «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» повідомили про структуру тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для населення.Зокрема, на підприємстві зазначили, що тривале стримування зростання тарифів призвело до значного погіршення фінансово-економічного та технічного стану підприємства, адже тарифи не покривали фактичної вартості послуг теплопостачання.


Читайте також

На Водохрещу полтавці пірнали у Ворсклу


“Востаннє економічно обґрунтовані тарифи були встановлені підприємству у червні 2008 року. За час, що минув, тарифи коригувались тільки в частині енергетичної складової і лише двічі (з травня 2009 р. та з січня 2011 р.), не зважаючи на багаторазове стрімке підвищення цін на газ та електроенергію, зростання мінімальної заробітної плати та здорожчання матеріалів. Як наслідок — рівень відшкодування тарифами ціни природного газу становив 79,5 %, а електроенергії — 51,6 % відповідно. Фонд оплати праці, у зазначених тарифах, був закладений на рівні середньої мінімальної заробітної плати за 2008 рік — 532,50 грн, при тому, що на час встановлення нових тарифів, мінімальна заробітна плата становила 1 218 грн. Витрати ж за складовими «Матеріали» та «Інші витрати» для розрахунку чинних донедавна тарифів формувались за цінами та ставками платежів до бюджету, що діяли в І кварталі 2008 р. Фактично, зазначені елементи витрат в тарифах не коригувались понад 6 років”, йдеться у повідомленні, розміщеному на офіційному сайті.

Попри заходи щодо оптимізації витрат, його можливості у зниженні експлуатаційних затрат, порівняно зі значним зростанням вартості складових послуг теплопостачання, є обмеженими.

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг України № 299 від 08.04.2014 р., з 1 липня 2014 р. встановлено тариф на теплову енергію для потреб населення на рівні 315,98 грн за 1 Гкал (без ПДВ).

Складові витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для розрахунку тарифу включають в себе наступні компоненти:

— Паливо (природний газ)

Складова «паливо» має найбільшу питому вагу в структурі тарифу — 53%.

Вартість природного газу закладена на рівні діючої ціни, встановленої постановою НКРЕ від 13.07.2013 р. № 813 — 1 091 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ).

Річні обсяги споживання газу для потреб населення у натуральному виразі становлять 117,1 млн куб. м.

— Електроенергія

Питома вага складової тарифу «електроенергія» становить 9,5%.

Ціна на електричну енергію для розрахунку тарифу прийнята на рівні діючої у квітні 2014 р. в розмірі 1,0324 грн за 1 кВт*год. (без ПДВ).

Завдяки проведенню масштабних заходів з енергозбереження, модернізації насосного парку вдалося зменшити споживання електроенергії і закласти в тариф на 7,1 млн кВт*год. менше, ніж у попередньому тарифі.

Однак, ціна електричної енергії підвищується майже щомісяця і на момент затвердження нового тарифу становила вже 1,2335 грн за 1 кВт*год., тобто на 19,5 % перевищує закладену у діючому тарифі.

— Матеріальні витрати

У встановленому тарифі питома вага матеріальних витрат становить 3,4%.

До складу матеріальних витрат включені витрати на водопостачання та водовідведення, вартість матеріалів для підтримки об’єктів теплопостачання в робочому стані, паливно-мастильні матеріали, запасні частини, хімічні реагенти та реактиви, засоби індивідуального захисту, канцелярські витрати, малоцінні та швидкозношувані предмети, матеріали для виконання підприємством робіт по відновленню об’єктів благоустрою внаслідок їх пошкодження при проведенні ремонтних робіт теплових мереж.

— Амортизація та поліпшення основних засобів

Питома вага даних витрат складає 7,9%.

Особливу занепокоєність викликає стан основних засобів підприємства, зношеність яких становить 70%. Вкрай низький рівень амортизаційних відрахувань та витрат на ремонт і поліпшення основних засобів в попередніх тарифах, який не переглядався з 2008 року, відсутність інвестиційної складової, яка б забезпечувала капітальні інвестиції на придбання нових та модернізацію існуючих основних засобів, не надавали можливості забезпечувати комплекс робіт по підтримці теплового господарства та розвитку виробничої бази підприємства.

В нових тарифах розрахунок амортизаційних відрахувань основних виробничих засобів, як передбачено діючим порядком формування тарифів, виконаний відповідно до Податкового кодексу України.

Новим тарифом передбачено, що витрати на амортизацію в повному обсязі використовуються підприємством на виконання інвестиційної програми, направленої на реконструкцію та модернізацію котелень та теплових мереж, погодженої Полтавською облдержадміністрацією та затвердженої постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг № 235 від 22.11.2013 р.

До витрат на поліпшення об’єктів основних засобів, закладених в тарифі, як того вимагає діючий порядок розрахунку тарифів, віднесені витрати в розмірі, який не перевищує 10% балансової вартості основних засобів.

— Оплата праці та відрахування на соціальні заходи

Питома вага витрат на оплату праці складає 17,8%, відрахувань на соціальні заходи — 6,6%.

Нормативна чисельність працівників підприємства обрахована на основі «Типових норм працюючих на підприємствах комунальної теплоенергетики», затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №118 від 14.05.2001 року, складає 1 724 чол.

У попередньому тарифі витрати на оплату праці були розраховані виходячи із середньозваженого розміру законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати у 2008 Р. — 532,50 грн та середньорічної штатної кількості — 1 352 одиниці.

У встановленому тарифі витрати на оплату праці розраховані виходячи з мінімальної заробітної плати — 1 218 грн при середньорічній штатній кількості 1 079 одиниць.

— Інші витрати

Питома вага інших витрат у встановлених тарифах складає 1,8%.

До них включені витрати на сплату податків та зборів, а саме податку на землю, збору за забруднення навколишнього природного середовища, збору за спеціальне використання водних ресурсів, витрати на відрядження, охорону праці, ремонт транспорту, обов’язкове страхування, підвищення кваліфікаційного рівня працівників, послуги банківських установ, підприємств зв’язку, засобів масової інформації та інших сторонніх організацій.

“У встановленому тарифі на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для населення рівень рентабельності становить 0%, тобто прибуток не передбачений”, – повідомили в «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

 

 

np.pl.ua/2014/10/v-pokvpth-poltavateploenerho-rozpovily-pro-strukturu-taryfiv-dlya-naselennya/

Полтава

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.

Схожі статті

Рух по мостовому переходу через Дніпро обмежать на три дні

Жителька Гребінківщини відзначила 100-річний ювілей

Полтавець виграв Всеукраїнський турнір у Миколаєві

Календарний план основних заходів з нагоди новорічних свят

Loading...

Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.

система комментування CACKLE
Вибір редакції

Байка від Степана про голову Тернопільської ОДА Степана Барну або як "відбілити" Степана від Степана

Байка від Степана про голову Тернопільської ОДА Степана Барну або як
21.09.2017

Раніше писали: Довіряй, але перевіряй: голову Тернопільської ОДА Степана Барну запідозрили у корупції

Є відповідь. Ось так відбілюють рейдерство. А ще років з 5 тому Степан горлав що так не можна. А тепер сам. Сам мутить.

Тернопільський анестезіолог Андрій Мусієнко: “Реанімація: для пацієнта – це шанс, а для лікаря – щоденна боротьба”

Тернопільський анестезіолог Андрій Мусієнко: “Реанімація: для пацієнта – це шанс, а для лікаря – щоденна боротьба”
18.09.2017

 Вже під дверима цього відділення стає якось не по собі, адже кожен знає, що реанімація – наче межа між найважчим станом пацієнта і брамою апостола Петра… І щодня, щогодини, а часом і похвилинно іде боротьба за життя. 

Якщо проекційне обладнання, то «Віват сервіс»

Якщо проекційне обладнання, то «Віват сервіс»
13.09.2017

Розвиток інформаційних і комп’ютерних технологій не стоїть на місці. Сьогодні робиться все, щоб життя людини було максимально комфортним. Так, якщо десять років тому користувачами стільникових телефонів були лише бізнесмени та ділові грошовиті громадяни, то зараз мобільні телефони є навіть у першокласників та пенсіонерів, при чому досить якісні.
 

Проблеми у Деренівському асфальтобетонному заводі на тернопільщині або "Чи рильце в пушку Степана Барни?"

Проблеми у Деренівському асфальтобетонному заводі на тернопільщині або
06.09.2017

Як повідомили «Автомайдану» читачі сторінки, 18 серпня на Деренівському асфальтобетонному заводі (дочірньому підприємстві Тернопільського облавтодору) страйкували працівники. Вони відмовились видавати асфальт через заборгованість, відтак машини райавтодорів повертались додому порожніми. За словами нашого інформатора, людям боргують зарплату за три місяці. Про цей факт не згадували у місцевій пресі, адже конфлікт залагодили одразу – зарплату виплатили повністю наступного ж дня. Але проблема не зникла. Нам до рук потрапив документ, в якому працівників підприємства повідомляють про переведення їх на триденний робочий тиждень.

Лукавство від голови Тернопільської ОДА. (відео)

Лукавство від голови Тернопільської ОДА. (відео)
04.09.2017

Тернопільський державний завод по виробництву м’ясо-кісткового борошна «Ветсанзавод» практично припинив виконувати свою пряму функцію – переробляти туші мертвих тварин на борошно, а просто роками складав їх на своїй території.

Реклама

 Головні новини України і Світу.

 

Загрузка...
Загрузка...
Афіша фільмів на KINOafisha.ua

Всі права захищено © biznesoblast, 2011. Передрук матеріалів для Інтернет-видань можливий лише за умови активного гіперпосилання на biznesoblast.com
Зроблено web-студією "ZAVEL".