Популярне

Чи загрожує Рівному епідемія гепатиту?

Рівненські медики запевняють, що нині у місті на гепатит А хворіють не надто багато людей. За статистикою, яку озвучив начальник міського управління охорони здоров’я Михайло Стичишин, якщо у 2010 році було зареєстровано 14 випадків захворювання на 100 тисяч мешканців, то у 2011 — 11 хворих.

— У сусідніх містах показник орієнтовно такий же. Це невелика захворюваність, якщо зважати на те, що гепатит А може мати епідемічний характер, поширюватись через воду, до групових спалахів. Останні 10 років у нас таких не було, рівень захворюваності низький. Але нам потрібно завжди бути готовими, — наголосив Михайло Стичишин.

Поради рівнянам: як вберегтися від гепатиту

За словами медика, вірусний гепатит А передається через воду, харчові продукти, контактним шляхом. Також рівень захворювання пов’язаний із забрудненням довкілля, насамперед питної води і ґрунту, порушенням санітарних вимог при виготовленні та реалізації харчових продуктів, зокрема тих, що не мали достатньої термічної обробки, недотриманням правил особистої гігієни в дитячих установах, навчальних закладах тощо.

Як захиститись від гепатиту?

— У нашому випадку найбільш небезпечні підприємства, які займаються виробництвом харчової продукції і водопостачанням. Відповідно, у нас є засоби профілактики — вакцинація, — провадить далі пан Стичишин. — Вакцина досить дорога. Одна доза коштує близько 300 гривень. Тоді як потрібне дворазове щеплення, адже воно дає до 80 відсотків убезпечення. Вакцина ефективна, бо діє до 6-10 років. Ми порахували, скількох людей треба вакцинувати (група ризику) — 290 чоловік. Це мінімум. Тобто на рік треба 174 тисячі гривень для вакцинації цієї групи ризику.

Аби мати можливість залучити на це гроші з бюджетів різного рівня, у Рівному створили спеціальну програму. — Нам пощастило, що наш водоканал має артезіанську воду. Адже останній масовий спалах гепатиту А був у місті Скадовську, де зараження пішло саме через воду.

Нам таке не загрожує, але все одно треба бути готовим, — акцентував Михайло Стичишин.

Інформує "РГ"

Рівне

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією