Популярне

Повінь, пожежа та вибух і це все одного дня. Екстрені служби Рівненщини проводили навчання

Усі екстрені служби Рівненщини підняли "на ноги", адже в обласному центрі в новобудові стався вибух побутового газу, в Оржеві – пожежа на деревообробному підприємстві, а у Дубному – повінь. Щоправда усі надзвичайні ситуації умовні. Рятувальники проводять тренування.

ДСНС, аварійка "Рівнегазу", карета "швидкої допомоги". Одна за одною усі машини екстрених служб Рівного за терміновим викликом прибули до недобудованого житлового комплексу "Золота Підкова". Їм повідомили, що там внаслідок вибуху побутового газу сталося руйнування будівельних конструкцій. Приміщення охопило полум’я, а в його полоні люди. За лічені хвилини вони вже у безпеці.

Далі медики надають їм першу медичну допомогу. Щоправда умовну, адже вибух несправжній. Ось так рятувальники краю проводять командні тренування. Перевіряють готовність і порядок взаємодії міських екстрених служб, однак останні про це дізнаються лише по прибутті. Тарас Процишин - вогнеборець зі стажем. Уже 10 років він ліквідовує реальні пожежі, проте такі навчання зайвими не вважає. Розповідає, що не зважаючи на те, що все умовно, спрацювали злагоджено.

Тарас Процишин, командир рятувального відділення ГУ ДСНС у Рівненській області:

- Виносили потерпілих з підвального приміщення, доставляли їх до машин "Швидкої медичної допомоги" для подальшого транспортування їх до лікарні.

А це вже деревообробне підприємство в Оржеві. Для командно-штабних тренувань його обрали не випадково. Саме тут у 2002 році на Великдень горіли заготівельні матеріали. З вогнем тоді боролися аж три дні. За легендою тут знову палає. Цього разу у фанерному цеху. На місце події найшвидше прибули рятувальники.

Вогнеборці чимдуж кинулися рятувати із полум’я людей. Є двоє потерпілих. В одного опіки правого передпліччя. Відтак медики склавши руки не сидять.

Галина Медвідь, фельдшер:

- При таких опіках ми накладаємо суху пов’язку, а також можна обробити. Зараз накладаємо суху, а головне стерильну пов’язку і відправляємо його до лікарні, а ще колемо йому знеболююче.

Проте вибух і пожежа – це ще не все. У Дубному повінь. З берегів вийшла річка Іква. Міст зруйнований. Є загроза підтоплення житлового сектору. Усі екстрені служби міста знову напоготові. Загалом у командно-штабних тренуваннях у всіх трьох точках взяли участь понад 60 рятувальників та задіяли 20 одиниць техніки. Усі спецзагони спрацювали добре.

Віктор Козак, помічник начальника ГУ ДСНС у Рівненській області:

- Проводимо це для того, щоб в разі реальної надзвичайної ситуації чи великої пожежі ми могли більш якісно та в повному об’ємі надавати допомогу постраждалому населенню. За висновками керівництва Держслужби з надзвичайних ситуацій, ці навчання були проведенні на високому рівні і показали високу підготовку як працівників держслужби, так і військових Рівненщини.

Подібні тренування організовують доволі часто. Відтак, якщо трапиться справжня катастрофа – рятувальники здатні оперативно та злагоджено їй запобігти.

повідомляє sfera-tv.com.ua

Рівне

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією