Популярне

На Рівненщині подружжя, яке 16 років не мало дітей, тепер виховує сиріт

У краї налічується 55 прийомних сімей та 21 дитячий будинок сімейного типу. Один із них нещодавно створило подружжя Наталії та Валентина Шуберів із села Могиляни Острозького району.

У нас 16 років не було дітей, а ми їх дуже хотіли. Зрештою вирішили взяти у свою сім’ю сиріт, - згадує чоловік.
Подружжя всиновило одразу трьох дівчаток – Еліну, якій зараз 11 років, Валерію, якій виповнилося 6, та Владиславу, якій вже 3. Днями минає два роки, відколи діти живуть у сім’ї. Дівчатка мають вже дорослого рідного брата та сестру, які радо приїздять до них у гості.
Згодом подружжя вирішило, що може взяти у родину ще й хлопчиків. Так у їхній, тепер уже прийомній, сім’ї з’явилися Леонід, Іван та Олексій. А нещодавно Наталія та Валентин Шубери забрали з дитячого будинку ще й їх маленьку сестричку Іванку, якій невдовзі виповниться два роки.
- Хтось може перейматися генетичною спадковістю, але в кожній людині є щось добре і недобре. Тут все залежить від виховання. Ми любимо наших діток, і вони люблять нас. Жоден із них не піде спати, доки не скаже нам надобраніч. А там, де є любов, страху немає, - переконує Валентин Шубер.
Тепер вони з дружиною створили дитячий будинок сімейного типу. На Острожчині він єдиний. Водночас ця родина має підтримку від районної влади. Так цьогоріч для неї виділяють 50 тисяч на розширення будинку. Це стало можливим у рамках програми «Острожчина без сиріт», розповів голова райдержадміністрації Василь Дума.
Відзначимо, що Рівненщина лідирує за кількістю сиріт, охоплених сімейними формами виховання. Тому на сьогодні важливо активізувати роботу з пошуку сімей для дітей-сиріт підліткового віку, підсумував заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов. Адже зазвичай у родини беруть малюків, натомість сімейного виховання потребує кожна дитина.
На Рівненщині зменшилася кількість вихованців інтернатів
На сьогодні в області у родинах виховують майже 1700 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, а це більше 90 відсотків. Тим часом у середньому по Україні такий показник становить 82 відсотки. Так, цьогоріч на Рівненщині всиновили вже 11 дітей, повідомили у прес-службі РОДА.




повідомляє www.ogo.ua/

Рівне

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією