Популярне

«Тіні незабутих предків» презентують у Рівному

Творча команда українського містичного трилера «Тіні незабутих предків» завітала до Рівного, аби презентувати стрічку рівненським шанувальникам. 

Хоч 2013 рік ще не завершився, його уже впевнено можна назвати успішним для українського кіно. Згадати лишень фільм про українського богатиря Івана Фірцака "Іван Сила" Віктора Андрієнка, у якому зіграли українські стронгмени Дмитро Халаджі та Василь Вірастюк. Завершили й зйомки історичної драми "Поводир" Олеся Саніна, представлення якої очікується на початку наступного року.

Проте чи не найбільш гучною виявилася поява на екранах українського молодіжного містичного трилера "Тіні незабутих предків". Фільм, назва якого перегукується з відомим кіношедевром "Тіні забутих предків", анонсувався передусім як цілковито українська стрічка – український режисер, українські актори, зйомки в Україні й за українські гроші. В основі фільму - українська карпатська легенда. Режисер – Любомир Левицький, відомий українським шанувальникам кіно ще з 2006 року за фільмом "Штольня".

Український молодіжний містичний трилер "Тіні незабутих предків" - уже в Рівному!

Портал OGO.ua поспілкувався з Любомиром Левицьким та акторами стрічки.

За словами режисера стрічки Любомира Левицького, фільм "Тіні незабутих предків" з відомим кіношедевром Параджанова "Тіні забутих предків" не пов’язує майже нічого.

Творці фільму "Тіні незабутих предків" приїдуть до Рівного

- Насправді мети робити піар-хід з назвою не було, - пояснює режисер фільму Любомир Левицький. - Була ціль прив’язати кіно до якоїсь глибини, до історії, до історії кінематографії. Коли я планував назву фільму і працював над останньою сценою, мені до рук випадково потрапила книга Михайла Коцюбинського "Тіні забутих предків". Я її відкрив на першій сторінці, де була біографія автора, і побачив, що ми народилися з ним в один день - 17 вересня. Тоді я зрозумів, що це знак.

Знімали кіно виключно в Україні.

- Ми знімали у мальовничих місцях Карпат, - відзначив Любомир Левицький. - У Верховинському районі Івано-Франківської області, в місті Яремче, в Чернівецькому університеті та у Києві.

За словами режисера, потрібно відійти від тих кіностереотипів, які нав’язуються з боку Росії.

- Я хотів показати яка Україна є красива, - говорить Любомир Левицький. - Нам настільки нав’язали ці розбиті під’їзди, обі**яні двері і все решта, що ми починаємо вірити, що ми живемо в таких умовах. Давайте не вірити. Ми живемо в красивій країні. Це як погляд мухи, яка бачить тільки сміття й те, що погано пахне, і бджоли, яка бачить квіти й небо. Давайте будемо європейцями й не будемо вірити в те, що нав’язують російські фільми. Ми чудова нація і маємо все своє. Тільки не вміємо цінувати й показувати.

 

Гроші на кіно знайшли також в Україні.

- Кошти на виробництво фільму дала компанія Unison, якою керує Антон Клименко, брат міністра доходів і зборів Олександра Клименка, - говорить Любомир Левицький. - Наразі компанія спрямовує свої зусилля на розвиток міжнародного українського кіно. Вони довірили нашій маленькій кінокомпанії "Санпенс філмс", де ми працюємо разом з Андрексом Селівановим. Бюджет фільму дуже маленький, менше 1 мільйона доларів. Візуально це кіно коштує в три рази дорожче. Знімала б стрічку Росія - бюджет був би 3-4 мільйони.

Сама стрічка хоч і містична, але не страшна.

- Наше кіно розраховане на відпочинок, - зазначає Любомир Левицький. - Можна взяти з собою дівчину, купити поп-корну, і отримати гарний настрій. Такий жанр, як трилер, ділиться на піджанри: кіно, яке залишає страх потому (як "Дзвінок", наприклад), і на кіно, де все зло закінчується поцілунками. Я хотів, щоб глядачі виходили з кінотеатру з піднесеним настроєм і позитивними емоціями.

 

Щоправда, містика була не лише на екрані, а й в реальності, на зйомках.

- Ми знімали на проміжній території між Україною і Румунією, - згадує Любомир Левицький. - Ближче до Трансильванії, за другою прикордонною заставою. Ми пройшли паспортний контроль і там була 40-кілометрова зона, де взагалі не живуть люди. Там знімали сцену з проїздом вантажівки. Наша група була розділена на дві частини - одна стояла в одній стороні дороги, друга - в другій. І одночасно в цих двох точках з’являється біла істота. Всі завмирають. Ніхто не може дістати ні телефон, ні камеру. Так само блискавично істота зникла в лісі. Ми їдемо на другу сторону, розповісти це іншим, а вони розповідають те саме нам. Пізніше старожили розповіли нам, що у тих краях ще існують чугайстри - лісові духи, що охороняють флору і фауну.

Окрім зустрічі з чугайстром, творцям фільму довелося стикнутися з різними випробуваннями.

 

- Найважче було добиратися до місць зйомок, - каже Любомир Левицький. - Коли у Карпати приїхав Марк Еберлі (оператор, - прим. авт), то він сказав, що на ці гори можна хіба що гелікоптером дістатися. На що я йому відповів: "Ви не знаєте карпатських водіїв!". Обладнання, яке привозили з Києва, перевантажували на військові ЗІЛи й УРАЛи й їхали горами.

З труднощами зіткнулися й актори фільму.

- Я зіграла роль дівчини Ляни, - говорить акторка Марина Шако. - На зйомках в Карпатах мені було найважче, тому що я по горах бігала в "лабутенах" (модних черевиках на високих підборах, названих на честь дизайнера взуття Крістіана Лабутена – прим. авт.) – Було складно, але весело. Всі сміялись, і я також. У нас, правда, перед тим були тренування в Києві. Ми о 6-й ранку бігали крос, з нами займалися каскадери. Тому підготовка була, але в Карпатах все ж було важко.

У фільмі є не лише містика, а й... еротика

- Це ж мистецтво, це гарно, - говорить Марина Шако. - Цю сцену (еротичну) мої друзі і знайомі сприйняли нормально. Особливо після обкладинки "Плейбоя". (Марина свого часу знялася для обкладинки журналу Playboy, - прим. авт).

 

Усі актори фільму – молоді, й майже без досвіду

- Я навчаюся на актора в університеті ім. Карпенка-Карого, на 5-му курсі, - розповідає актор Владислав Нікітюк. - Я хочу закінчити університет, у мене є 2 дипломні вистави, і на мене мій майстер злий, що я зараз тут, тому буду говорити менше, щоб мене менше бачили.

Обирали акторів на кастингу і навіть через інтернет.

- Щоб знімати молодіжне кіно в Україні, треба розуміти, що матимеш справу з акторами, які не мають великого досвіду у кіно, - пояснює Любомир Левицький. - Стоїть завдання довіритися їхньому таланту. Кастинги провели в великих містах України і у них взяло участь понад 12 тисяч людей. Критерії важкі - в одній людині має бути і краса, і талант, і акторські здібності, і досвід. Відкрили також онлайн-кастинг, де кожен міг зайти на сайт, побачити діалоги, вивчити їх, відзняти прочитання на мобільний чи камеру й надіслати нам. Так був відібраний Владислав Нікітюк. Загалом я акторським складом задоволений.

 

Єдиним з акторів, з ким Любомиру Левицькому доводлилось працювати раніше, став Паша Лі.

- Я зіграв роль Вови, - каже актор Паша Лі. - Грати було не важко, тому що під час зйомок "Штольні" я був таким "придурком" і Любомиру запам’ятався. Він і сказав, що треба поновити той образ і бути собою :)

 

Найдосвідченіший серед молодих акторів – Дмитро Ступка, онук Богдана Ступки.

- Я відчуваю велику відповідальність перед родиною, - говорить актор Дмитро Ступка, виконавець ролі Івана. - Приємно, що говорять багато позитивних слів. Батько (актор Остап Ступка - прим. авт.) теж дуже тішиться. Я дуже хотів, щоб дідусь побачив картину, але, на жаль, його не стало... Він на зйомки мене проводжав. Але життя продовжується, я роблю свою справу і дякую, що ви це помічаєте. З приводу мого персонажу ми багато говорили з Любомиром. Я не ботан, але мені близько грати студента, адже сам був студентом. В усьому іншому - дивіться у кіно.

 

За словами режисера фільму, стрічка несе сучасному молодому поколінню певний позитивний меседж.

- Фільм навчає підняти голову від екранів мобільних телефонів та інших пристроїв і почати дивитися навколо себе, - зазначив режисер. - Навчає тому, що зрозуміти, що ти живеш у суспільстві, прислухатися до людей, не жити егоїзмом.

 

Як запевняє Любомир Левицький, перші дні показів довели, що стрічка українців зацікавила більше, ніж закордонне кіно.

- Я відкрию вам секрет - ми отримали звіт по першому вікенду, - говорить Любомир Левицький. - Результат - ми стали найкасовішим фільмом в Україні! З четверга по неділю фільм зібрав близько 2 мільйонів гривень. Перевершили навіть голлівудські фільми! Це все завдяки вам! Тільки ми самі можемо відродити своє кіно.

До слова, на український кінопродукт звернули увагу й у самому Голлівуді!

- Я був здивований, коли під час зйомок мені надіслали листа з агенції UTA (United Talent Agency), - каже Любомир Левицький. - Це агенція, яка має 16-поверховий офіс у Санта-Моніці і куди входить, наприклад, Бред Пітт та інші відомі зірки Голлівуду. І вони пишуть, що "ми слідкуємо за розвитком вашого проекту. Він для нас дуже цікавий. Чекаємо скрімер з англійськими субтитрами". Не я їх шукав! До цієї агенції молоді таланти стоять чергами, щоб їх помітили, а ми зробили щось таке, що Голлівуд помітив сам!

Режисер стверджує, що його уже запрошували працювати у США.

- Тричі запрошували до Лос-Анджелеса, - каже Любомир Левицький. - Але я обрав шлях бути тут і робити міжнародне кіно в Україні. Як Люк Бессон у Франції, який знімає французьке голлівудське кіно, або Тимур Бекмамбетов у Росії, який знімає російське голлівудське кіно.

Як додав Любомир Левицький, історія "Тіней незабутих предків" на цьому фільмі може не завершитися. У планах автора – знімати другу частину, яка, за словами режисера, стане ще цікавішою та ефектнішою.

Нині показ фільму "Тіні незабутих предків" у кінотеатрах Рівного триває. Подивитися його можна у Кіноцентрі "ЕРА Мультиплекс" та у Кінопалаці "Україна".

 

 

ogo.ua

 

 

 

Рівне

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.

система комментування CACKLE

Вибір редакції

Сер
20
Публічне «недозвітування» Тернопільських чиновників по ремонту доріг

17 серпня в Тернопільській облдержадміністрації відбувся захід: публічне звітування про ремонт доріг загального та місцевого значення. Чиновники анонсували, що вони готові відповісти на будь-які запитання від журналістів та активної громадськості та закликали до ативності та ініціативності. В результаті активність від громадськості та журналістів вони отримали, але відповідей на усі поставлені запитання громада так і не отримала, ба більше громадські активісти так і не змогли поставити усіх запитань.

Сер
13
Грант для тернопільських шкіл від Благодійного фонду LEGO Foundation та компанії SAP для участі у програмах FIRST LEGO League та FIRST LEGO League Junior у 2018 році!

Програми FIRST LEGO League та FIRST LEGO League Junior – це міжнародні STEM-програми для дітей віком 9-16 та 6-10 років, які створені для того, щоб надихнути їх займатися технологіями, навчити їх корисним життєвим навичкам та показати на практиці що наука- це реальний fun!

Сер
07
Ге(мо)рої тернопільської медицини: скільки насправді заробляють "бідні" лікарі-хабарники (відео)

Хабарі за інвалідність, пологи, влаштування на роботу та навіть геморой – все це з реального життя лікарів на Тернопільщині. А ще лікарі тут заробляють на елітні маєтки і тікають від поліції за кордон, Україна ж роками вимагає їх екстрадиції. Ба, навіть можна спокійно отримати довідку від місцевих лікарів про "тверезість", хоч би й тебе п'яним зловили поліцейські і про це вже написали ЗМІ.

Реклама

 Головні новини України і Світу.

 

Загрузка...
Загрузка...
Афіша фільмів на KINOafisha.ua

НОВІ КОМЕНТАРІ


пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ Orphus

Locations of visitors to this page

parkovka.ua

Зроблено web-студією