Популярне

Споживання газу на Сумщині за 9 місяців поточного року зменшилося на 11%

 За 9 місяців 2014 року клієнти компанії спожили 614,9 млн. м3 природного газу. Це на 77,9 млн. м3 менше ніж за аналогічним періодом минулого року.

 Зокрема побутові споживачі використали на 9,3% газу менше, бюджетна сфера - на 19,6%, промисловість – на 17,5%, теплопостачальні підприємства – на 6,6%.

Зниження обсягів транспортування природного газу розподільними трубопроводами на 11%, скорочення обсягів використаного газу кінцевими споживачами призводять до зниження доходів компанії, а отже й збитків. Так, у третьому кварталі цього року ПАТ «Сумигаз» має збитки у 23,5 млн. грн.

«Недофінансування ставить під загрозу виконання програм модернізації та обслуговування газопроводів. А діючі тарифи потребують перегляду у бік збільшення, бо перестають забезпечувати покриття витрат і необхідний рівень рентабельності підприємства. Якщо держава не перегляне тарифи, то під загрозою може опинитись безпека постачання газу на державному рівні», – наголосив заступник голови правління Станіслав Коваленко.

На фінансовий стан товариства також негативно впливає тенденція до зростання вартості ресурсів для обслуговування газових мереж. Зокрема за дев’ять місяців поточного року ціни на паливо зросли на 59%, а закупівельна вартість матеріалів на 20-75%. Наприклад, регулятор тиску газу коштував 560 грн., а тепер – 877 грн., вартість металопрокату зросла з 6,7 до 11,8 тис. грн. за тонну, електродів – з 19,8 до 23,8 тис. грн. за тонну.

Довідка Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Сумигаз» займається розподілом і постачанням газу. Споживачами компанії є 368,9 тисячі сімей Сумщини, що становить 75% від загальної кількості домогосподарств області. Система газопостачання Сумщини - 

це 12 тисяч км газових мереж. Річний обсяг транспортування складає близько 1 млрд. м. куб. природного газу. ПАТ «Сумигаз» забезпечує робочими місцями 2,7 тис. працівників та належить до одного із найбільших платників податків у Сумській області.

Суми

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією