Популярне

Про податкові нововведення - за «круглим столом»

     В Державній податковій інспекції у м. Сумах відбулося чергове засідання «круглого столу» за участі керівництва інспекції з представниками малого та середнього бізнесу міста.   

     Цього разу обговорювалися питання податкових нововведень, передбачені Законом України від 24.12.2015 року №909-УІІІ, який набрав чинності з 1 січня 2016 року.
     Так, на прохання Голови Спілки підприємців, орендарів та власників м. Суми та Сумської області Світлани Іченської, фахівці інспекції проінформували про останні податкові зміни, що передбачають значні преференції для малого та середнього бізнесу. Зокрема, зменшення ставки нарахування єдиного соціального внеску, що має знизити навантаження на фонд оплати праці до 22 відсотків, замість минулорічних середніх 38 відсотків; про сплату за землю та індексацію нормативно-грошової оцінки землі для підприємців.
    Активно обговорювалося питання мораторію на перевірки і яким чином можна перевірити діяльність фізичних осіб – підприємців, які здійснюють торгівельну діяльність на ринку і при цьому не сплачують податки.
    Все ще не вирішеним залишається питання нормативної ставки податку для платників, які бажають працювати в новобудівлі ТЦ  «Євробазар».
    Також податківці відзначили, що після зустрічі з представниками бізнесу за «круглим столом», яка відбулася у лютому п.р., більшість  СГД-підприємців, які працюють на території Центрального ринку,  надали заяви з метою переходу з першої на другу групу єдиного податку для здійснення торгівельної діяльності в ТЦ «Єврробазар». Відповідні дії надають їм можливість працювати у правовому полі, згідно податкового законодавства.
    Начальник інспекції Юрій Мельник довів до відома учасників зустрічі інформацію про можливість користування електронними сервісами ДФС України, зокрема  „Єдиною базою податкових знань”, „Електронним кабінетом платника податків”, антикорупційним сервісом „Пульс ДФС”, отримати безкоштовно ключі електронного цифрового підпису тощо.
    «Прикро, що сервіси активно пропагандуються, але технічна сторона відстає. І по суті, скористатися послугами сучасного електронного кабінету платник податку ще не зможе», - прокоментував ситуацію Юрій Володимирович.
    Посадовець у черговий раз наголосив, що у фіскальній службі створюються всі необхідні умови  платникам податків задля того, щоб вони мали змогу надати будь-який звіт, отримати  адміністративні послуги без наявності черг і купи  паперів, щоб бізнес заробляв, сплачував податки, створював нові робочі місця і підвищував заробітну платню найманим працівникам.
    Невимушена атмосфера зустрічі сприяла відвертості спілкування. Запрошені мали можливість отримати фахові та ґрунтовні відповіді від податківців в рамках їх компетенції.
     Присутні представники бізнесу висловили надію, що держава буде і надалі сприяти на законодавчому рівні розвитку малого та середнього бізнесу, захищати інтереси платників податків, зокрема, спростивши в подальшому податкову звітність, з метою вирішення проблемних питань в оподаткуванні, яких на сьогодні ще забагато.
 

ДПІ у Сумах
Всі статті автора

Суми

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією