Популярне

На Сумщині знову квітне єдина в світі крокуюча яблуня

Знову вкрилась біло-рожевим цвітом яблуня-колонія, або, як її ще називають, крокуюча яблуня, бо вона й насправді своїми гілками крокує ось уже понад 200 років на околиці Кролевця, що на Сумщині. 

Яблуня-колонія – це не сад, хоч й займає десять соток землі на околиці Кролевця – невеличкого містечка на Сумщині, але відомого на весь світ, завдяки саме цьому реліктовому дереву. Це єдина така яблуня на планеті, що крокує своїми гілками ось уже понад двісті років, і щороку квітне та рясно плодоносить. Щоправда, радянська електрифікація їй дещо нашкодила і вона плодоносила лише по один бік від електродротів. А після того, як у 2008 році, завдяки втручанню науковців, тут демонтували лінію електропередач, що проходила прямо посередині яблуні-колонії, вона знову стала повністю рясно плодоносити. Яблучка у неї смачні, вишукано солодкі. А ще вона дуже красиво цвіте навесні. Про її цьогорічне ніжне біло-рожеве вбрання повідомила на Facebook у групі «Хатинка у селі» Любов Школа, а на підтвердження додала світлини.


Ця яблуня не має материнського, первісного стовбура, як у звичайних яблунь. Розростається, подібно до куща, але це й не кущ. Гілки накланяються до землі, пускають коріння і так вже більше, аніж за двісті років розрослися на десяти сотках землі. Причому, вік яблуні – десь шість десятків років. А цій – за двісті, й постійно щороку рясно плодоносить. Мало того, більше ніде в іншому місці не приживається. Як хто не старався живцювати, не росла. Не так давно біля яблуні проросла шовковиця й також стала хилити гілля до землі. Певно, тут якесь особливе, можливо, навіть аномальне, перехрестя магнітних полів. Хтозна, але науковці твердять, мовляв, нічого містичного нема. Хоча, дехто пов’язує таку її особливість з нагробком князя Мещерського, що у тіні гілок, тому називають її княжою яблунею, кажуть, ніби вона проклята, тому й перетворилася на лозу, а звідси ще одна назва - лозівка.

Петро Олійник
Всі статті автора

Суми

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією