Популярне

Сучасні технології на допомогу шукачам роботи – служба зайнятості Тернопілля запроваджує відеорезюме

Фахівці служби зайнятості Тернопільщини, надаючи комплекс безкоштовних послуг, що сприяють працевлаштуванню шукачів роботи, підвищенню їх активності та конкурентоспроможності на ринку праці, активно запроваджують й ряд новітніх сервісних пропозицій клієнтам.

Так, однією із ефективних сучасних можливостей у пошуку роботи є створення відеорезюме – короткого, тривалістю від 30 секунд до 1,5 хвилини, відеоролика, в якому людина повідомляє про те, яку роботу прагне отримати, професійні знання, уміння, навички, досвід, де роботодавець має можливість побачити потенційного працівника, скласти певне уявлення про нього, прийняти рішення щодо запрошення на співбесіду, а працівник - переконати його в своєму професіоналізмі. Завдяки своїй формі, відеорезюме дозволяє поєднувати «живе» зображення та звук, людина може розкрити себе через візуальну презентацію. Ретельно і грамотно підготовлене воно дає кандидатові більше шансів, ніж стресова ситуація співбесіди, створити у потенційного роботодавця позитивне перше враження.
Так званий «мультимедійний найм» швидко набирає популярності. Для розміщення відеорезюме вже існують цілі платформи, на яких роботодавці та претенденти шукають одне одного за допомогою відеопрезентацій.
З вересня 2016 року фахівці центрів зайнятості Тернопілля активно допомагають шукачам роботи у складанні таких відеорезюме. На семінарах з техніки пошуку роботи, під час індивідуальних консультацій розповідають безробітним про правила створення та запису якісного відеорезюме, допомагають скласти текст самопрезентації та технічно здійснити відеозапис в центрі зайнятості у зручний для них час, погоджують питання розміщення відеоінформації на WEB-ресурсах Тернопільської обласної служби зайнятості: веб-порталі (розділ «Послуги роботодавцям», рубрика «Відеорезюме шукачів роботи»), каналі YouTube, на Фейсбук-сторінці, здійснюють супровід.
«Відеорезюме є корисним інструментом у пошуку віддаленої роботи в інших містах та регіонах країни, за кордоном. Це хороший спосіб підготовки до співбесіди з роботодавцем, оскільки кожен запис відпрацьовує навики самопрезентації, дозволяє побачити себе «з боку», зрозуміти, які особливості мови та поведінки можна підкоригувати, на які деталі досвіду варто поставити акценти, - каже директор обласного центру зайнятості Василь Олещук. - За останні 6 місяців за допомогою центрів зайнятості області можливістю спрезентувати себе роботодавцям у відеоформаті скористалися 107 жителів Тернопільщини, з них 19 – вже працевлаштувалися. Є випадки коли безробітний працевлаштовується, проте просить залишити своє відеорезюме на інтернет-ресурсах ОЦЗ».
Директор ОЦЗ також поінформував, що фахівці обласної служби зайнятості розробили поради роботодавцям щодо використання відеорезюме шукачів роботи. «Відеоформат дає можливість побачити та почути реального претендента, економить час на прийняття рішення щодо подальших дій стосовно кандидата на посаду. При перегляді резюме шукача роботи, варто продумати, про які професійні навички ви хочете почути та які особистісні якості побачити в претенденті; звернути увагу на місце зйомки, одяг, зачіску, поведінку, рухи, позу, мову, зібраність кандидата», - йдеться у порадах фахівців.
«З метою прискорення укомплектування вільних робочих місць ми запрошуємо роботодавців до співпраці, надаючи їм можливості розміщення відеопрезентацій вакансій підприємств. Їх перевага полягає в тому, що кандидат набагато швидше отримує уявлення про роботодавця, своє майбутнє робоче місце, професійні обов’язки, умови праці», - зауважив Василь Олещук.


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.