Популярне

В Тернопільській обласній бібліотеці для дітей пройшла прес-конференція, присвячена боротьбі з насильством у сім’ї

Сьогодні важко уявити собі сучасну книгозбірню, в якій не існувало б механізму правового інформування читачів. Активну позицію в напрямку поширення правової культури серед юних користувачів займає Тернопільська обласна бібліотека для дітей. Значних успіхів у цій сфері діяльності вдалося досягти завдяки співпраці з ГО Інформаційно-правовий центр «Права людини», шляхом проведення низки цікавих та змістовних заходів.

Днями усі бажаючі тернополяни мали нагоду ознайомитись з результатами роботи наших партнерів під час прес-конференції за результатами моніторингу «Ми проти насильства в сім’ї», проведеного у 2016 році ГО «Інформаційно-правовим центром «Права людини». Прес-конференція проходила за участі начальника відділу ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності ГУ Нацполіції України в Тернопільській області Петра Тиховича, регіонального представника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Володимира Шевченка, начальника служби у справах дітей обласної державної адміністрації Ростислава Дрозда, представників Спеціальної місії ОБСЄ та громадськості.
 Керівник ГО «Інформаційно-правовий центр «Права людини» Олександра Гриньків навела невтішну статистику випадків вчинення насильства у сім’ї в Тернопільській області станом на 2016 рік, а також розповіла, які перешкоди і непорозуміння очікували робочу групу на шляху до реалізації даного проекту. «Нашою метою було отримати максимум інформації щодо насильства в сім’ї, проаналізувати її для того, аби виявити порушення прав дитини в сім’ї, – зазначила Олександра Олексіївна, – Таке дослідження дає змогу виявити масштаби існуючої проблеми, а також допомагає фахівцям в подальшій боротьбі з агресією окремих членів родини».
Результати моніторингу показують, що населення Тернопільщини недостатньо поінформоване щодо можливості та шляхів уникнення домашнього насилля, а тому звертається у відповідні органи лише у критичних випадках.
У підсумках учасники прес-конференції обговорювали досягнення та перспективи проекту «Ми проти насильства в сім’ї», а також висловлювали вдячність ГО «Інформаційно-правовий центр «Права людини» за високий професіоналізм та прикладені зусилля під час виконання складних, а інколи й небезпечних завдань. Роботу Інформаційно-правового центру високо оцінили і представники Спеціальної місії ОБСЄ, назвавши звіт за проектом найкращим в Україні за останні 3 роки.
Вичерпну інформацію щодо реалізації проекту, який покликаний змінити наше суспільство на краще, отримають і центральні бібліотеки для дітей області, яким буде надіслано примірники звітів та друковану продукцію по даній темі.

 


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.