Популярне

На Тернопільщині немає жіночих та чоловічих професій. Є професіонали!

Законодавство України створює правове середовище та передумови, що забезпечують гендерну рівність, яка передбачає рівний доступ, можливості, обов’язки та участь чоловіків і жінок в усіх сферах суспільно-економічного життя. Зокрема, законодавчими підставами забезпечення рівних прав громадян при прийомі на роботу є статті 21, 23, 24 Конституції України, статті 2, 3 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», статті 3, 50 Закону України «Про зайнятість населення».

«Сьогодні від економічних негараздів у суспільстві потерпають майже в однаковій мірі, як чоловіки, так і жінки.
Так, у 2016 році в місцевих центрах зайнятості Тернопільщини безробітних жінок було зареєстровано 46,7% від загальної кількості безробітних (32799). За сприяння служби зайнятості області було працевлаштовано 9980 безробітних (жінки – 4187 (42%). З компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування отримали роботу 428 безробітних, з них 245 жінок (57,2%). Більш сміливішими у започаткуванні власної справи були чоловіки (65 з поміж 104 осіб, які скористались одноразовою виплатою допомоги по безробіттю для організації власної справи). Чоловіки охочіше брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру (із 3478 осіб – 1452 жінки), проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (із 3920 безробітних – 1584 жінки).
Зберігається подібна тенденція й у січні-лютому 2017 року. Через службу зайнятості Тернопільщини роботу шукали майже 15,3 тис. безробітних (46% - жінки). Серед 797 осіб, які отримали прийнятні місця праці кількість чоловіків і жінок майже однакова (394 жінки)», - повідомив директор обласного центру зайнятості Василь Олещук.
Проте, в силу ряду суб’єктивних та об’єктивних причин, жінкам знайти своє місце на ринку праці дещо важче.
Служба зайнятості прагне допомогти безробітним краянкам адаптуватись до умов ринкової економіки, не втратити мотивацію до праці, надати їм психологічну підтримку. З метою забезпечення рівних конституційних прав на працю, подолання гендерних проблем при працевлаштуванні, висвітлення професійних досягнень жінок фахівці обласної служби зайнятості проводять різні організаційні, консультаційні та просвітницькі заходи. У кожному базовому центрі зайнятості є тематичні кутки «Для вас, жінки», а в Будинку праці в Тернополі діє гендерний центр, на базі якого функціонує жіночий клуб «Гармонія». Його мета - допомога жінкам у побудові індивідуальної стратегії професійної самореалізації, виявлення здібностей та можливостей для кар’єрного зростання, вміння адаптуватися до сучасних вимог роботодавців. Загалом, за час діяльності клубу «Гармонія» (з серпня 2011 року по лютий 2017 року) для понад 800 безробітних жінок відбулося 65 засідань, участь у яких взяли успішні бізнес-леді, психологи-практики, науковці, народні майстрині, спортсмени, лікарі, учасники телешоу, навіть екстрасенс та графолог.


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…