Популярне

На Тернопільщині немає жіночих та чоловічих професій. Є професіонали!

Законодавство України створює правове середовище та передумови, що забезпечують гендерну рівність, яка передбачає рівний доступ, можливості, обов’язки та участь чоловіків і жінок в усіх сферах суспільно-економічного життя. Зокрема, законодавчими підставами забезпечення рівних прав громадян при прийомі на роботу є статті 21, 23, 24 Конституції України, статті 2, 3 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», статті 3, 50 Закону України «Про зайнятість населення».

«Сьогодні від економічних негараздів у суспільстві потерпають майже в однаковій мірі, як чоловіки, так і жінки.
Так, у 2016 році в місцевих центрах зайнятості Тернопільщини безробітних жінок було зареєстровано 46,7% від загальної кількості безробітних (32799). За сприяння служби зайнятості області було працевлаштовано 9980 безробітних (жінки – 4187 (42%). З компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування отримали роботу 428 безробітних, з них 245 жінок (57,2%). Більш сміливішими у започаткуванні власної справи були чоловіки (65 з поміж 104 осіб, які скористались одноразовою виплатою допомоги по безробіттю для організації власної справи). Чоловіки охочіше брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру (із 3478 осіб – 1452 жінки), проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (із 3920 безробітних – 1584 жінки).
Зберігається подібна тенденція й у січні-лютому 2017 року. Через службу зайнятості Тернопільщини роботу шукали майже 15,3 тис. безробітних (46% - жінки). Серед 797 осіб, які отримали прийнятні місця праці кількість чоловіків і жінок майже однакова (394 жінки)», - повідомив директор обласного центру зайнятості Василь Олещук.
Проте, в силу ряду суб’єктивних та об’єктивних причин, жінкам знайти своє місце на ринку праці дещо важче.
Служба зайнятості прагне допомогти безробітним краянкам адаптуватись до умов ринкової економіки, не втратити мотивацію до праці, надати їм психологічну підтримку. З метою забезпечення рівних конституційних прав на працю, подолання гендерних проблем при працевлаштуванні, висвітлення професійних досягнень жінок фахівці обласної служби зайнятості проводять різні організаційні, консультаційні та просвітницькі заходи. У кожному базовому центрі зайнятості є тематичні кутки «Для вас, жінки», а в Будинку праці в Тернополі діє гендерний центр, на базі якого функціонує жіночий клуб «Гармонія». Його мета - допомога жінкам у побудові індивідуальної стратегії професійної самореалізації, виявлення здібностей та можливостей для кар’єрного зростання, вміння адаптуватися до сучасних вимог роботодавців. Загалом, за час діяльності клубу «Гармонія» (з серпня 2011 року по лютий 2017 року) для понад 800 безробітних жінок відбулося 65 засідань, участь у яких взяли успішні бізнес-леді, психологи-практики, науковці, народні майстрині, спортсмени, лікарі, учасники телешоу, навіть екстрасенс та графолог.

Тернопіль

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією