Популярне

У тернопільських школах з’являться пожежні сигналізації?

 Щороку з міського бюджету виділяють кошти на капітальні ремонт шкіл, заміну покрівель, упорядкування спортивних майданчиків. Однак питання щодо оснащення шкіл протипожежними засобами постійно відкладалося: чи то через брак коштів, чи через інші обставини. Чи отримають діти належний захист цього разу?

 Тему розглянули під час круглого столу, який був присвячений проблемам освіти Тернополя. Наразі пожежні сигналізації встановили тільки в деяких школах. За словами заступника начальника Тернопільського міського відділу управління ДСНС України, Володимира Солотвінського, пожежна безпека – слабке місце місцевих шкіл. Вони не обладнані системою евакуації, відповідним оснащенням та освітленням.

Минулого року міська рада виділила 1 250 000 грн на ремонт спортмайданчиків 2 та 11 шкіл міста. Постало питання: чи не краще було б відтермінувати ці дії, замість чого встановити протипожежну систему? Присутні зазначили, що питання неоднозначне, оскільки під час опитування «Що важливіше: пожежна сигналізація чи спортивні майданчики?» думки вчителів та учнів розділилися б. Під «опікою» місцевого відділу освіти 90 навчальних закладів, якщо виділити з бюджету кошти на те, щоб повністю забезпечити їх засобами боротьби з вогнем, сума обійдеться в декілька мільйонів. Начальник управління освіти міської ради, Ольга Похиляк, висловила надію, що цьогоріч частина необхідних коштів таки буде виділена. Заступник міського голови з фінансів відповіла на це обіцянкою, що кошти для встановлення пожежних сигналізацій будуть.

Ольга Рогацька
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…