Популярне

Що буде замість літака у Тернополі? (ФОТО)

Відомий тернопільський краєзнавець Тарас Циклиняк опублікував сьогодні, 21 квітня, у себе на сторінці «Фейсбука» світлини з ескіз-ідеями скульптурних композицій, якими пропонують замінити літак, що на Східному масиві.

З демонтажем літака у парку Національного відродження (колишньому комсомольському) місто визначилось ще рік тому. Попри деякі заперечення, було доведено, що цей літак не має аніякого відношення до Другої світової війни, не бойовий, хоч й значиться, як пам’ятник льотчикам-визволителям Тернополя. Насправді ж, це МІГ-17 - радянський винищувач, розроблений наприкінці сорокових років минулого століття. Встановили його на початку сімдесятих років минулого століття. В той час по всьому СРСР у містах споруджували подібні.
У лютому цього року було оголошено конкурс на кращу ескіз-ідею скульптурної композиції, що замінить цей типовий радянський МІГ-17. Були пропозиції відремонтувати п’єдестал та прикріпити на ньому ангела. За іншою – повністю демонтувати все, щоб не псувало краєвид парку. А ще пропонували там встановити пам’ятник Івану Павлу II.
Результати конкурсу, згідно терміну та умов, офіційно мають бути оприлюднені найближчим часом. Краєзнавець Тарас Циклиняк, певно, випередив події та у себе на сторінці «Фейсбука» опублікував світлини із запропонованими на конкурс ескіз-ідеями скульптурних композицій. Народ у коментарях відреагував неоднозначно. «Пропоную зекономити гроші і допомогти комусь із тяжко хворих дітей. Коли вже розумнішими станемо», - закидає Тарас Тихий. «Краще залишити, як є. Просто, укріпити те, що є, щоб не завалилось. І залишити до кращих часів», - вважає Кирило Чуйко. «У Тернополі дві біди: бруківка і пам’ятники», - додає Яна Іщук. «Символ тоталітаризму повинен бути знесений однозначно», - наполягає Любомир Фіняк.
Що ж, як кажуть, скільки людей, стільки й думок. Залишилось дочекатись вердикту конкурсної комісії. 

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.