Популярне

Віртуальне пальне або як у тернополянина канули в лету 10 000 грн

На номер одного з мешканців Тернополя зателефонувала жінка та представилася менеджером однієї з відомих паливних компаній. Розповіла чоловіку, буцімто у них зараз шалені акційні знижки на автомобільне паливо, придбати які можна тільки у єдиний акційний день. 

Потерпілий, не здогадуючись, що це аферисти, одразу погодився на покупку. Домовилися зустрітися на автомобільній заправці. До нього підійшла жінка, якій він власноруч передав 10 тисяч гривень за покупку. Жінка відійшла, наказавши «покупцеві» дочекатися її працівників, які мали прибути на місце події та заповнити каністри паливом. Чекати з моря погоди чоловікові довелося б ще довго, якби він не поспілкувався з працівниками заправки. Ті повідомили, що нічого про акцію не чули й, скоріш за все, він став жертвою чергової афери. Довелося  звернутися до поліції.

Редакція «Бізнес-області» застерігає мешканців від подібних ситуацій. Не треба вірити незнайомим особам. Повідомлення щодо акційних цін, виграшу автомобіля, допомога родичеві, який потрапив до лікарні або заблоковані банківські картки – усе це добре відпрацьовані шахрайські схеми. Не станьте жертвами чергового задуму зловмисників. Будьте пильними та не будьте довірливими! Завжди перевіряйте інформацію: телефонуйте в офіційні установи, які проводили розіграші, поцікавтеся у банку про стан Вашого рахунку, а також зателефонуйте родичеві, чи справді він потрапив у скрутну ситуацію. Часто гроші повернути стає неможливо, однак застерегти себе від подібних ситуацій може кожен. 

 

Ольга Рогацька
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.