Популярне

Віват Сервіс поділився з тернополянами інформацією, як оцінити якість створеного сайту

Створення сайту - процес трудомісткий і фінансово затратний, проте для багатьох поява веб-ресурсу не просто новий виток бізнес-розвитку, а й перший крок у підприємництві. Після закінчення процесу розробки необхідно перевірити роботу, що складно зробити неспеціалісту. Віват Сервіс підготував простий і інформативний чек-лист, який допоможе оцінити якість сайту і не переплачувати за "баги". 

На що звернути увагу при аналізі готового ресурсу?
 
Зовнішній вигляд (Дизайн/ верстка)
 
В першу чергу, подивіться на сайт свіжим поглядом. Тривале узгодження і коригування макетів дизайну все одно здадуться іншими в середовищі, тому просіть розробників оцінити зовнішній вигляд хоча б на тестовому сервері.
Дизайн повинен бути виконаний відповідно до брендбуку і сучасних веб-трендів. Великі і якісні картинки в доречних місцях, вся інформація структурована, шрифт однаковий на всьому сайті, легко читається і не дисгармоніює з фоном. Кнопки великі і мотивують до взаємодії. В цілому, ресурс повинен подобатися вам і аудиторії, тому оцінка дизайну сайту все-таки носить суб’єктивний характер.
 
Дуже важливо, щоб ваш ресурс адекватно відображався на всіх пристроях і у всіх браузерах - за це відповідає HTML-верстальник. Код повинен бути "чистим", сторінки легко прогружаются. Оскільки перевірити на екрані комп’ютера це складно, то верстка макета сайту перевіряється за допомогою програм - наприклад, quirktools.com або screenqueri.es, або просто завантажити сайт через мобільний телефон.
Додатково знадобиться оцінка юзабіліті сайту, яку проведе UX-фахівець. Він аналізує, наскільки ваш ресурс підштовхує до взаємодії, чи зручний і зрозумілий він пересічному користувачеві.
 
 
Внутрішня оцінка якості сайту
 
Функціонал перевірити набагато складніше, тому краще залучити до аудиту QA-фахівців. Тестувальники перевіряють код, заодно знайдуть "баги" і видадуть рекомендації щодо виправлення. Правильна розробка передбачає залучення до процесу команди QA, але фрілансери найчастіше цей етап пропускають. Ми рекомендуємо доручати створення і аналіз якості сайту компаніям з ресурсами і експертною базою, які видадуть комплексний звіт за станом готового до роботи сайту.
 
Якщо ваш ресурс готується до просування, то необхідно передати на аудит SEO-фахівцям. Оцінка сайту дасть зрозуміти, чи потрібні технічні доопрацювання (установка спеціальних модулів, інтеграція з системами звіту і т.д.). Для розкрутки важливо, щоб ресурс відповідав вимогам пошуковим систем, що передбачає наявність правильної карти сайту, відсутності дублів, налаштованих сторінок 404 і т.д. Чим швидше ви отримаєте резюме і упровадите правки, тим швидше сайт почне приносити прибуток.
 
У цій статті Віват Сервіс перерахував найголовніші моменти, на які потрібно звернути увагу перед запуском ресурсу. Оцінка якості сайту передбачає безліч параметрів, які стосуються як зовнішнього вигляду, так і внутрішнього, тому краще довірити винесення вердикту професіоналам.
 
 
 

 


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.