Популярне

6 питань від тернопільської компанії Віват Сервіс, що успішно виведуть ваш стартап на ринок

Для того, щоб успішно представити стартап, потрібно не лише подати цікаву ідею, але і добре вивчити стан ринку.

Компанія Віват Сервіс підготувала декілька питань, які допоможуть молодим стартаперам оцінити свої сили та конкурентоспроможність стартапу. 

1. Чи справді мій продукт буде затребуваний на ринку?
Ідея проекту може бути хорошою, але не потрібною. Продукт стартапу повинен бути корисним суспільству і задовольняти існуючі потреби. Вивчіть попит на свій продукт або послугу. 
 
2. Чи буде продукт конкурентоспроможним?
Якщо ваш проект не новаторський, потрібно провести аналіз ринку і дізнатися конкурентів. Потім доповнити свою ідею новими деталями, які будуть відрізняти бренд. Це можуть бути додаткові функції, креативний підхід або сміливий дизайн.
 
3. Чи зможу я отримати підтримку від інвесторів?
Спробуйте "промацати грунт" перш, ніж йти до інвесторів з повноцінною презентацією проекту. Для цього спробуйте почати розмову з фрази: "Я хотів би почути вашу пораду, щоб не реалізовувати неправильні речі". Розмова з потенційним інвестором або просто бізнесменом в форматі поради - відмінний вихід для вас! Ви отримаєте справедливу критику і зможете застосувати поради до стартапу. Більш того, презентуючи стартап інвестору на підставі його порад, ви маєте більше шансів на успіх! 
 
4. Чи роблю я те, що люблю?
Найчастіше ідея стартапу з’являється саме тоді, коли щоденна робота не приносить задоволення. Ідея власного бізнесу надихає перспективою займатися тим, що дійсно подобається. І, щоб багато працювати над стартапом, розвивати його і не закидати, вам необхідно пов’язати його з власними захопленнями. Натхнення і пристрасть - це ваш must have.
 
5. Чи бачу я глобальний розвиток ідеї?
Стартап має потенціал, якщо ви бачите, як поступово завойовувати популярність на ринку, розширювати аудиторію, ставати франшизою. Можливо, ви захочете вийти на міжнародний рівень. Складіть бізнес-план і візію стартапу на 3 роки, прописавши завдання і дії, які будете реалізовувати.
 
6. Чи зможу я стати експертом?
Для того, щоб почати, ступінь магістра вам не потрібен. Але щоб вивести проект на хороший рівень, вам необхідно розвиватися і ставати більш професійним. Ідея стартапу повинна кидати вам виклик! Чи готові ви витрачати багато сил на власне навчання і вдосконалення?
Вдосконалюйтесь, вивчайте ринок, конкурентів, і тоді у вашого стартапу буде потенціал!
 

Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.