Популярне

Сім’я тернополян п’ять днів жила зі змією

На Херсонщині відпочинок біля моря для сім’ї тернопільського актора Ігоря Сачка перетворився на випробування – зі змією, що впродовж п’яти днів періодично давала про себе знати біля унітазу у ванній кімнаті.

Про зіпсований відпочинок актор написав у Facebook та пообіцяв, що більше на Херсонщину у село Приморське не поїде.


"Все триндець, тули я більше не їздець", - пообіцяв пан Сачко. А даремно! Степова зона, що на узбережжі Азовського моря, є унікальною та неперевершено прекрасною. Зокрема, вужі та змії, що тут нерідкість, не є отруйними, а отже небезпечними. Степові змії, або жовтобрюхи – це європейські удави, сягають довжиною до одного метра, не більше. У степах про них складають легенди, а давні народи, що мешкали тут, вважали зміїв божествами. Приміром, праматір скіфів – змієнога діва, що народила від Геракла трьох синів, один з яких Скіф. Це за батьком історії – Геродотом. Крім того, за переказами краєзнавця Якова Новицького, був у степу Змій запорозьких козаків, що з’являвся вночі та світив очима, але козаків не чіпав.
У старі часи степові змії, знову ж таки, за свідченнями, що записав Яків Новицький, досягали в довжину восьми метрів, колесом катались степом. Тепер вони, певно, переродились. Зазвичай зустрічаються метрові, або трохи більше, іноді - двометрові.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Гру
04
Тернопільский інститут: перезавантаження 2.0, Або полювання на відьом і відьмаків триває

В горезвісному Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти продовжує свою роботу комісія із люстрації кадрів, мета якої – повне і остаточне очищення колективу інституту від комуністично-медведчуківсько-путінської камарильї, яка впродовж років підступно розвалювала не лише цей заклад, але й систему шкільної освіти області в цілому.

Гру
04
Одразу двоє представників Тернопільщини взяли участь у конкурсі «Кращий бухгалтер України – 2017»

Брати Юрій та Павло Іванечко 30 листопада відвідали найпрестижнішу подію року конкурс «Кращий бухгалтер України» що відбувся у Києві. Незмінними організаторами конкурсу є Бухгалтерський клуб Баланс та інтернет-ресурс Uteka, конкурс відбувається за підтримки Міністерства фінансів України та Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Про сам конкурс та участь у ньому поспілкуємося із учасниками.

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.