Популярне

Батьки школярів страйкують на Тернопільщині

 У селі Кошмирів, що у Бучацькому районі, незадоволені батьки дітей шкільного віку вийшли на страйк. Місцева влада не йшла на контакт, тому батьки наважилися на такий крок.

 За словами стурбованих батьків, навчання у школі просто неможливе, порушені всі умови для навчання. З 14 вересня 308 школярів не прийшли вчитися. Проблема полягає у тому, що приміщення навчального закладу розраховане на 120 учнів,а навчається значно більше. Частина дітей змушена вчитися у другу зміну і повертатися додому пізно ввечері неосвітленими розбитими дорогами, а з цього навчального року один із класів здобуватиме знання у сільській конторі, де немає навіть туалету. Нову школу обіцяли ще 4 роки тому, а також освітлення і нормальні дороги, але далі обіцянок справа не пішла. Незадоволеність батьків у Райдержадміністрації таки помітили і погодилися на переговори. Батьки розповіли, що з депутатами обговорили ситуацію, були надані відповідні доручення. Ситуація з переповненою сільською українською школою дуже рідкісна, практично виняткова. Справа у тому, що села Кошмирів і сусіднє Стінку населяють аміші, у яких дуже великі родини.

 

Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…