Популярне

Бути чи не бути торф’яним котельням у Тернополі

 У Тернополі відбулась чергова гаряча сесія. Жителі файного міста назбирали чимало питань до своїх обранців і міського голови: прийшли і ті , які не хочуть жити поруч із торф’яними котельнями, і ті, які проти забудови парків, і ті, які починають відчувати прийнятий Генплан, кожен у свій спосіб.

 На сходах міської ради людей вже традиційно зустріли  молодики, що мають свої вимоги: щоб до сесійної зали не потрапили троє депутатів від ВО «Свобода», яких раніше виключили з партії, - І.Сороколіт, І.Турський, Р. Навроцький. Цього разу масовку зібрали даремно – «зрадники» навіть не намагались прорвати кордони. Поліція, якої достатньо на зібранні, у конфлікт не втручається, поки не бачить правопорушень. Достатньо було й інших людей в одностроях, часто неповнолітніх, які прийшли за невідому ідею, але за найменшої нагоди готові розім’яти м’язи і подарувати картинку російським телеканалам. А жителі Тернополя спостерігають її під час кожної сесії ось уже півроку, намагаючись зрозуміти, де наші, де німці.
 
Утім, цього разу не летіли яйця, не лився кефір, не калічили очі і ребра. Гаряче було у залі, де першим на порядку денному стояло питання: бути чи не бути торф’яним котельням у Тернополі?
 
Активісти нагадали С.Надалу і депутатському корпусу про громадські слухання, які відбулися 24 вереня цього року в залі обласної філармонії, і про проект рішення, який вони ухвалили, але він чомусь не був оприлюднений на сайті, відтак не винесений на сесію. Очільник міста одразу знайшов аргументи:
 
-    Є постанова Кабінету Міністрів України, яка визначає порядок громадських слухань. На жаль, те, що відбулося, це були не громадські слухання, а збори мешканців, тому що вони не відповідають постанові. По-друге, у Тернополі 220 тисяч населення, на так звані слухання змогли зігнати 220 чи 250 чоловік. По-третє, повідомлялося про це тільки в Фейсбуці, а не в ЗМІ, - зазначив Сергій Надал.
 
На зауваження міського голови відреагувала активістка Юлія Мамчак:
 
-    Громадські слухання не були оскаржені в суді, тому всі зауваження пана мера вважаю суб’єктивними і такими, що суперечать волі громади і є явним порушенням закону, оскільки проект, підготовлений під час громадських слухань не був проголосований. Це справжня зрада виборців.
 
Представники громади із фаховою освітою вкотре доводили депутатам шкідливість торф’яних котелень, спираючись на висновок, який отримали від Академії наук України, згадували про наслідки випарів торфу і про те, що цей вид палива у 20 разів шкідливіший за газ. Голова ГО «Екоальянс» Олександр Філь те, що відбувається у Тернополі, назвав екогеноцидом.
 
Деякі депутати намагались знайти компроміс, пропонуючи свої поправки. Скажімо, П.Ландяк пропонував доповнити проект словами «враховуючи рішення громадських слухань», А.Ткаченко пропонував доповнити проект словами «а також торфу». Жодну із них не підтримали, як і компромісні доповнення А.Шкули та Н.Зелінки.
 
Після довгих дебатів 31 депутат врешті проголосував за проект рішення, в якому йдеться: «Заборонити на території м. Тернополя експлуатацію котелень чи інших генеруючих потужностей на альтернативних видах твердого палива, які не отримали позитивні експертні висновки, дозволи, сертифікати та ліцензії щодо дотримання державних будівельних, екологічних, санітарних та природоохоронних норм, або інших вимог, передбачених чинним законодавством».
 
Іншими словами, ухвала депутатського корпусу пропонує заборонити використовувати абстрактні котельні на альтернативних видах палива, про торф – жодного слова. Залишається чекати, коли ж торф’яні котельні отримають «позитивні експертні висновки» та інші документи, які у нашій країні без проблем купуються?

Вікторія Юрчук
Всі статті автора

Тернопіль

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією