Популярне

Бути чи не бути торф’яним котельням у Тернополі

 У Тернополі відбулась чергова гаряча сесія. Жителі файного міста назбирали чимало питань до своїх обранців і міського голови: прийшли і ті , які не хочуть жити поруч із торф’яними котельнями, і ті, які проти забудови парків, і ті, які починають відчувати прийнятий Генплан, кожен у свій спосіб.

 На сходах міської ради людей вже традиційно зустріли  молодики, що мають свої вимоги: щоб до сесійної зали не потрапили троє депутатів від ВО «Свобода», яких раніше виключили з партії, - І.Сороколіт, І.Турський, Р. Навроцький. Цього разу масовку зібрали даремно – «зрадники» навіть не намагались прорвати кордони. Поліція, якої достатньо на зібранні, у конфлікт не втручається, поки не бачить правопорушень. Достатньо було й інших людей в одностроях, часто неповнолітніх, які прийшли за невідому ідею, але за найменшої нагоди готові розім’яти м’язи і подарувати картинку російським телеканалам. А жителі Тернополя спостерігають її під час кожної сесії ось уже півроку, намагаючись зрозуміти, де наші, де німці.
 
Утім, цього разу не летіли яйця, не лився кефір, не калічили очі і ребра. Гаряче було у залі, де першим на порядку денному стояло питання: бути чи не бути торф’яним котельням у Тернополі?
 
Активісти нагадали С.Надалу і депутатському корпусу про громадські слухання, які відбулися 24 вереня цього року в залі обласної філармонії, і про проект рішення, який вони ухвалили, але він чомусь не був оприлюднений на сайті, відтак не винесений на сесію. Очільник міста одразу знайшов аргументи:
 
-    Є постанова Кабінету Міністрів України, яка визначає порядок громадських слухань. На жаль, те, що відбулося, це були не громадські слухання, а збори мешканців, тому що вони не відповідають постанові. По-друге, у Тернополі 220 тисяч населення, на так звані слухання змогли зігнати 220 чи 250 чоловік. По-третє, повідомлялося про це тільки в Фейсбуці, а не в ЗМІ, - зазначив Сергій Надал.
 
На зауваження міського голови відреагувала активістка Юлія Мамчак:
 
-    Громадські слухання не були оскаржені в суді, тому всі зауваження пана мера вважаю суб’єктивними і такими, що суперечать волі громади і є явним порушенням закону, оскільки проект, підготовлений під час громадських слухань не був проголосований. Це справжня зрада виборців.
 
Представники громади із фаховою освітою вкотре доводили депутатам шкідливість торф’яних котелень, спираючись на висновок, який отримали від Академії наук України, згадували про наслідки випарів торфу і про те, що цей вид палива у 20 разів шкідливіший за газ. Голова ГО «Екоальянс» Олександр Філь те, що відбувається у Тернополі, назвав екогеноцидом.
 
Деякі депутати намагались знайти компроміс, пропонуючи свої поправки. Скажімо, П.Ландяк пропонував доповнити проект словами «враховуючи рішення громадських слухань», А.Ткаченко пропонував доповнити проект словами «а також торфу». Жодну із них не підтримали, як і компромісні доповнення А.Шкули та Н.Зелінки.
 
Після довгих дебатів 31 депутат врешті проголосував за проект рішення, в якому йдеться: «Заборонити на території м. Тернополя експлуатацію котелень чи інших генеруючих потужностей на альтернативних видах твердого палива, які не отримали позитивні експертні висновки, дозволи, сертифікати та ліцензії щодо дотримання державних будівельних, екологічних, санітарних та природоохоронних норм, або інших вимог, передбачених чинним законодавством».
 
Іншими словами, ухвала депутатського корпусу пропонує заборонити використовувати абстрактні котельні на альтернативних видах палива, про торф – жодного слова. Залишається чекати, коли ж торф’яні котельні отримають «позитивні експертні висновки» та інші документи, які у нашій країні без проблем купуються?

Вікторія Юрчук
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.