Популярне

З кого жителі Тернопільщини спитають за сніговий колапс?

 Днями у стрічці новин з’явилися матеріали про підготовку доріг Тернопільщини до зими, яка завжди настає несподівано, а торік вже у листопаді змусила зрозуміти, що вона ближче, ніж іноді здається. Пишуть й про те, що з нового року місцеві дороги змінять балансоутримувача. Редакція видання «Бізнес-область» вирішила розібратися у тонкощах цих змін і чи не доведеться нам знову самотужки виштовхувати транспорт із снігового полону?

 З останньої колегії Тернопільської ОДА стало відомо, що дороги Тернопільщини цієї зими обслуговуватимуть три підприємства – ДП «Тернопільський облавтодор» (з філіями), ТзОВ «Техно-Буд-Центр» та «Авакс-Проф». На обслуговуванні підприємств буде 5 004 км доріг області. Повідомили, що компанії забезпечені технікою: потужними навантажувачами, автогрейдерами, бульдозерами, піскорозкидачами тощо. Звітували також про ремонт снігозатримуючих щитів та створення додаткових засобів пасивного снігозахисту із планкових та хмизових щитів на снігозаносних ділянках. Піску для посипання доріг заготували 60% від потреби, солі – 70%.

 

Але найцікавіше почнеться у новому році. І про це на колегії говорили не все. З 1.01.2018 р. балансоутримувачем доріг місцевого значення (їх 3519 км) стане Тернопільська ОДА, яка останньою в Україні створила управління регіонального розвитку,  інфраструктури та дорожнього господарства, що вирішуватиме проблему. Дороги державного значення (1485 км) залишаться у віданні Служби автомобільних доріг, як і техніка та пісчано-соляна суміш для посипання шляхів. До 1 січня 2018 р. ОДА повинна навчитися бути незалежною від САД, яка матиме свою важливу ділянку.

 

У системі держзакупівель PROZORRO нам не вдалося знайти жодної тендерної закупівлі, яка б мала забезпечити місцеві дороги бодай піском. В ОДА стверджують, фінансування на утримання шляхів надходитиме із Дорожнього фонду (нова структура, яка запрацює з січня). Підозрюємо, що й ця структура буде залежною від системи державних закупівель. Тобто до січня всі чекатимуть відповідних нормативних документів, від яких залежатимуть закупівлі техніки і посипальних матеріалів. Отже, нещодавно створене управління - недоукомплектоване, тендерний комітет не створений, відтак немає тендерної документації, не знайдені підрядники і не вирішені ще безліч організаційних моментів. А чи не викличе таке зволікання черговий сніговий колапс для жителів області?  Чи, може, в Тернопільській ОДА і нагорі з кимось домовились про відсутність опадів і ожеледиці?

Вікторія Юрчук
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.