Популярне

Тернопільський бухгалтер –експерт взяв участь у найважливішій події цієї осені для бухгалтерів.

У Києві відбувся Всеукраїнський форум «Бухгалтер майбутнього»
Як проходив форум поспілкуємося з його учасником бухгалтером-експертом Павлом Іванечком.
 

Пане Павло, розкажіть детальніше про форум

Insight форум «Бухгалтер майбутнього» відбувся за ініціативи Всеукраїнського бухгалтерського Клубу «Баланс». Організація подібних заходів вже є традиційним для бухгалтерів України. Такі форуми та зібрання дають можливість бухгалтерам дізнатися багато нового стосовно власної професії, невід’ємною складовою також є хороший настрій та якість організації.
Водночас, цьогорічний форум є особливий, адже учасники завдяки доповідям спікерів змогли побачити та відчути в якому напрямку розвивається наша професія, на що потрібно звернути увагу щоб стати справжнім професіоналом своєї справи та завжди залишатися в тренді.

Про що саме вдалося дізнатися від спікерів форуму?

В першу чергу я б відзначив доповідь старшого консультанта Секретаріату Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Лідії Чорногуз. Посадовець розповіла стосовно затверджених змін до ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» які розпочнуть діяти з 1 січня 2018 року. Зміни суттєві, зокрема вводиться поняття підприємств що становлять суспільний інтерес, такі підприємства проходитимуть незалежну перевірку у вигляді зовнішнього аудиту фінансової звітності щорічно. Крім цього, змінами запропоновано нову класифікацію підприємств та введено деякі нові форми звітності для окремих категорій підприємств («Звіт про платежі на користь держави» та «Звіт про управління»).
Також на форумі були озвучені новації щодо податкового законодавства, які ВРУ традиційно ухвалює на передодні нового року. Головним нововведенням має стати податок на виведений капітал, що замінить сьогоднішній податок на прибуток. Така зміна сприятиме зменшенню випадків з приховування величини чистого прибутку підприємств, адже прибуток не буде оподатковуватися аж до моменту виплати дивідендів кінцевим беніфіціарам (власникам). Таким чином суб’єкти господарювання зможуть усю суму чистого прибутку вкладати в розвиток та розбудову підприємства.
Значна частина доповідей була приділена розвитку електронних сервісів та електронному документообігу. Слід зазначити, що в Києві використання електронного документообігу є значно масовішим аніж в регіонах. Для прикладу навіть деякі комунальні підприємства застосовують електронний документообіг що дозволяє економити значну суму коштів на друк та закупівлю паперу.


У соціальних мережах Ви опублікували фото першого робота бухгалтера.
Так справді. На форумі було представлено першу робо-жінку бухгалтера на ім’я Кікі. Організатори показали, на прикладі умовної співбесіди на роботу, вміння робота аналізувати інформацію та відповідати на запитання. Кікі (робот-бухгалтер), презентувала себе як робота, що може виконувати значну кількість бухгалтерських операцій а також формувати звітність із вихідних даних.
Звичайно ми розуміємо, що із розвитком технологій частина рутинної роботи переходитиме на автоматизовану (роботизовану) обробку, у зв’язку з чим професії бухгалтера трансформується, а сам бухгалтер уже й согодні є рівноправним членом саме управлінської команди на кожному підприємстві. Тому важливим для бухгалтера є також регулярне підвищення власної кваліфікації.Довідка:
Іванечко Павло Мирославович, к.е.н., бухгалтер-експерт ТОВ «Тер Аудит», кращий бухгалтер України 2014 р., громадський діяч, голова Тернопільського осередку МГО «Рада незалежних бухгалтерів та аудиторів». Сфери діяльності: бухгалтерський облік, аудит, оподаткування. Одружений. Разом із дружиною  виховує двоє синів. 

Світлана Черненко
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…