Популярне

Аграрії Тернопільщини, збираючи врожай, забруднюють дорожнє полотно

У сезон осінніх сільськогосподарських робіт на Тернопільщині гостро стоїть питання забруднення дорожнього полотна транспортом, який виїжджає з поля. Слизькі автошляхи нерідко стають причиною дорожньо-транспортних пригод. Як вплинути на водіїв та аграріїв, які нехтують цим правилом, йшлося сьогодні на «круглому столі» в Тернопільській ОДА.

Виїжджаючи з поля, техніка, навантажена цукровим буряком чи кукурудзою, залишає за собою на дорозі болотяні сліди. З такою проблемою дорожники зіштовхуються щороку восени. 
 
- Ми говоримо з представниками агропромислових підприємств: хтось йде назустріч, а хтось каже, що вони виконують план, а ми маємо за ними прибирати, - говорить головний інженер САД в Тернопільській області Володимир Химій. 
 
Цієї осені правоохоронці виявили 46 порушень за статтею 139 КУАПП (вивезення бруду на проїжджу частину). 23 аграрії отримали листи-застереження. Штрафами розміром 340 гривень для водія і 510 для власника здивувати важко, тому такі порушення системні. Важелів впливу на аграріїв нема, стверджують в Тернопільській ОДА.
 
- Ми робили зібрання з аграріями і з власниками кар’єрів, підписали меморандум, щоб не перегружати машини і не руйнувати дороги, які ми так важко ремонтуємо. Всі чемно підписали і далі роблять те саме. А що може зробити адміністрація? Хіба викликати на нараду, - розводить руками заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак.
 
Сезонна проблема повторюватиметься з року в рік, аж поки держава не збільшить штрафи або власники сільськогосподарської техніки не стануть більш відповідальними. 

Вікторія Юрчук
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.