Популярне

Спортивні змагання на Закарпатті

У цьому році найвищим спортивним форумом на Закарпатті були IV спортивні ігри школярів області. До програми змагань було внесено 14 видів, а також у залік ігор (із метою популяризації) було проведено чемпіонати з велоспорту на шосе та художньої гімнастики.

Як бачимо, всі винесені види відносяться до олімпійських, що свідчить про велику увагу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України до розвитку спорту в нашій країні та виявлення талановитих спортсменів ще зі шкільного віку. Слід зазначити, що управління з фізичного виховання та спорту МОН України в Закарпатській області (начальник управління Іван Риляк) провело відповідну роботу і вперше за багато років ми побачили хорошу масовість, хоча ряд районів та міст продовжують ігнорувати змагання обласного рівня. До них відносяться Міжгірський р-н, який був представлений всього у 4 видах змагань, як не дивно, але активне місто Мукачево взяло участь у 6 видах. Стільки ж разів виїжджали на змагання школярі потужних Ужгородського та Берегівського районів. У 7 видах спорту взяли участь збірні команди В.Березнянського, Свалявського, Рахівського р-нів та м.Чоп. Якщо для Чопа і В.Березнянського району це прогрес, то для Свалявського й Рахівського – відчутний регрес.

До найбільш активних слід віднести м.Ужгород, чиї команди виступили у всіх 16 видах (14+2) спорту, винесених на змагання, а також Хустський р-н, який змагався у всіх 14 (крім чемпіонатів). По 12 разів виїжджали на змагання школярі Тячівського та Іршавського р-нів, по 11 – Виноградівського й Мукачівського. Перечинці стрибнули вище голови (10 змагань), що свідчить про увагу з боку влади. Ще по 9 разів учасниками змагань були школярі міст Берегова та Хуста.
Наймасовішими видами були легка атлетика, волейбол (дівчата), баскетбол (юнаки) – по 16 команд, волейбол (юнаки) – 15, баскетбол (дівчата) – 13, гандбол (юнаки) – 10. Боротьба греко-римська, вільна боротьба, футбол (дівчата), гандбол (дівчата) – по 9 команд-учасниць. І все ж наймасовішими були змагання з футболу, в яких взяли участь 17 збірних (найбільше здивували рахівчани, які єдині не приїхали на змагання, адже юні футболісти цього району постійно борються за найвищі місця). Важка атлетика, дзюдо та бокс зібрали всього по 7 команд. У чемпіонаті з велоспорту змагалися школярі трьох регіонів, а з художньої гімнастики – тільки спортивні клуби Ужгорода.
Останнє, 18, місце із зрозумілих причин посіли школярі Міжгірського р-ну. Командам цього району за неявку було нараховано 114 штрафних очок і навіть високі (друге і четверте) місця у волейболі дівчат і юнаків, доволі достойні виступи в футболі (юнаки) та легкій атлетиці, врятувати ситуацію не змогли. На 17 сходинці розмістилися школярі Ужгордського р-ну. Мало того, що команди району не виїжджали на змагання, так якщо і брали участь, показники були нижче критики – баскетбол (юнаки) – 9-12 місця, волейбол (юнаки) – 13-16, волейбол (юнаки) – 9-12, дзюдо 6 місце (з 7 команд), легка атлетика – 8 місце. Підсолодило цю гіркоту тільки друге місце юнацької футбольної команди. До пасиву району було внесено 76 штрафних очок. Шастнадцяте місце посів добре розвинутий у спортивному плані Берегівський р-н. Школярі району взяли участь у 6 видах змагань. Так само як і школярам Ужгородщини, їм похвастатися нічим. Жодного призового місця (найкращий виступ – 4 місце (юнаки) гандбол), 8 неявок. І це в районі, де голова райдержадміністрації – палкий прихильник спорту.
На 15 місці завершили ігри школярі Чопа. Маленьке містечко, де функціонують тільки дві школи, зуміло обійти потужні Ужгородський і Берегівський райони. Тільки за це вони вже заслуговують похвали. На 14 місці фінішували школярі Воловеччини. Раніше команди цього району не виїжджали на змагання. Ситуація змінилася на краще, і тут ми спостерігаємо прогрес. На 13 сходинці розмістилися юні спортсмени Рахівського р-ну. Ми знаємо потенціал і амбіції жителів цього району, тож вважаємо, що вони повинні були посісти принаймні місце в десятці. На 12 місці – школярі Свалявщини. Вони змагалися в 7 видах спорту і в більшості виступи були доволі успішними. Вони стали переможцями ігор із волейболу (юнаки), четвертими – з баскетболу (дівчата) та легкій атлетиці, шостими – з важкої атлетики. Якби вони виступили в всіх видах, то могли посісти 6-7 загальнокомандне місце. На 11 місці розмістилися школярі В.Березнянського р-ну. Це значний прогрес юних спортсменів. У скарбничці великоберезнянців срібна медаль у змаганнях із важкої атлетики й бронзова – з гандболу (юнаки). Є також і 4, 5 та 7 місця. На жаль, вони пропустили 7 видів спорту, що відобразилося на загальнокомандному місці. А в цілому – молодці. Прогрес проглядається чітко.
На найвищій сходинці школярі Ужгорода, які завоювали чотири перші місця, одне – друге і три – треті. Невдалим слід вважати виступ юних гандболістів – 8 місце, провал у змаганнях футболістів – 17 місце (останнє). Не слід вважати досягненням і третє місце з легкої атлетики, бо якщо обласний центр постійно програє в цьому виді спорту Мукачеву і з цим мириться, то програш Тячівському району на чолі з Валентином Аврамченком наводить на невтішні думки. В Ужгороді директор ДЮСШ – легкоатлет, завуч – футболіст. Саме виступи у цих видах спорту викликають багато питань. Не блискуче ужгородці дивилися в баскетболі та волейболі (дівчата). Друге місце в школярів Виноградівського р-ну, чиї команди тричі сходили на найвищий щабель п’єдесталу, двічі завойовували срібні медалі і один раз – бронзові. Невдало виступали виноградівці в змаганнях із футболу (юнаки), які розділили 13-15 місця, волейболу (юнаки) – 9-12. Крім того, команди району тричі не виїжджали на змагання, що завадило виноградівцям посперечатися за загальнокомандне перше місце. Третє місце в команди Тячівського району, яка тричі ставала срібним призером, один раз – бронзовим. Ще двічі зупинялася за крок від медалей. До невдач слід віднести виступи у баскетболі й волейболі як серед юнаків, так і дівчат. У цілому тячівці на два очки випередили Іршавський р-н, чиї школярі фінішували четвертими. Іршавчани здобули по одній золотій та срібній медалі. Ще двічі були четвертими й три рази – шостими. Невдало виступили юні футболістки району, які посіли 9 місце з 9 команд. Невтішним був виступ юних легкоатлетів, які фінішували тринадцятими. На п’ятому місці школярі Хустського району. Вони здобули одну бронзову медаль, але рівно виступили в усіх 14 видах, посідаючи в основному 5-7 місця, що дозволило у цілому зайняти високе 5 місце. Замкнув першу шістку Мукачівський район. У них по одній золотій та срібній, а також три бронзові медалі. Та невдачі у волейболі (дівчата), баскетболі, волейболі та футболі (юнаки) не дозволили їм посісти більш високе місце. Успішним слід вважати 7 місце школярів Берегова, 9 – Хуста й 10 – Перечинського району. Аж ніяк до позитиву не віднесеш 8 місце Мукачева. Потенціал освіти цього міста великий, такий виступ школярів не піддається поясненню, а 8 неявок викликають запитання, хто полишив юних спортсменів Мукачева свята?
У IV спортивних іграх школярів області взяли участь понад дві тисячі школярів. Крім того, на попередніх етапах на першості шкіл, селищ, міст і районів взяли участь ще кілька тисяч школярів. Відповідальність за проведення даного заходу на місцях покладалася на начальників відділів освіти і науки та молоді і спорту райдержадміністрацій. Активну роль відігравали керівники ДЮСШ, федерацій видів спорту, директори шкіл та вчителі фізвиховання, а також обласні спортивні товариства. На старт змагань вийшли 164 команди з 16 видів спорту. За медалі боролися 5 майстрів спорту, 28 кмс, 77 першорозрядників, 519 спортсменів II і III розрядів, 1413 – юнацьких розрядів. Фінальні змагання проходили в 10 містах області. Найбільше, 9 разів, змагання приймав Ужгород, по 3 рази господарями турнірів були Хуст та Іршавський район. По два рази гостей приймали спортивні споруди Мукачева, Свалявського та Ужгородського районів. По одному разу команди приїжджали в Берегово, Міжгір’я та В.Березний.
На думку фахівців, організація змагань відповідала всім вимогам великого спортивного форуму. Значно покращилася участь у змаганнях команд міст та районів, що є доволі оптимістичним. У ряді видів спорту були показані доволі високі результати. Успішним слід вважати і виступ наших школярів на IV спортивних іграх школярів України.

karpatnews.in.ua

Закарпаття

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Loading...

Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.

система комментування CACKLE

Вибір редакції

Бер
13
Про посіпак голови Тернопільської ОДА Барни

Ігор Василів у своїй сторінці Фейсбук відреагував на заклик голови Тернопільскої ОДА Степана Барни про те що потрібно очистити Тернопільщину від сміття! І мало того вказав на те що Барна вперто не хоче бачити. Від редакції: одні від Барни тікають на більш спокійнійші і перспективніші робочі місця а інші прилипають. Таке життя. Все стає на свої місця.

Бер
10
Автономії угорців на Закарпатті не буде, -Народний депутат з Тернопільщини

Київ не погодиться на створення автономії угорців в Україні. Про це в коментарі LB.ua сказала голова Комітету з міжнародних справ Верховної Ради України Ганна Гопко, коментуючи заяву посла Угорщини в Україні.

Лют
16
Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук стане кандидатом медичних наук

Захист дисертації відбувся 9 лютого 2018 року у Івано-Франківському національному медичному університеті. Тема дисертації: Клініко-патогенетичні аспекти діагностики та профілактики плацентарної дисфункції.

Лют
10
На Тернопільщині крадуть ліс (фото)

7.02.2018 р. близько 12.00 г. представниця «Автомайдану» Ірина Ванат із працівниками Монастириського райвідділу Нацполіції та місцевою активісткою на узбіччі між м. Монастириська та «Фільварками» зафіксували транспортний засіб марки DAF. Машина стояла без водія на мигаючих «стопах», її кузов був завантажений лісовою продукцією.

Реклама

 Головні новини України і Світу.

 

Загрузка...
Загрузка...
Афіша фільмів на KINOafisha.ua

НОВІ КОМЕНТАРІ


пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ Orphus

Locations of visitors to this page

parkovka.ua

Зроблено web-студією